Dnes je nedeľa, 04.december 2022, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
7 minutes
Zatiaľ prečítané

(Ne) odpočíva v pokoji

október 06, 2022 - 07:00
Prvého októbra sme si pripomenuli tretie výročie smrti maestra Karla Gotta († 80). Nezabudnuteľný a najmä neodolateľný muž, ktorý ostal v srdciach ľudí celého Československa, to nemá na ružiach ustlané ani po svojej smrti. Zanechal po sebe štyri dcéry, manželku Ivanu Gottovú a prirodzene aj kopec majetku. Ako to už býva, sváry a naštrbené vzťahy sa nevyhli ani jeho rodine. Všetky dôležité ženy, ktoré vo svojom živote okolo seba mal, stále nie sú uzmierené.
Foto: 
shutterstock

Zdedený šarm v ženskej podobe neprináša len potešenie

Spevák mal dovedna štyri dcéry. O dcére Dominike, ktorú mal s tanečnicou Antóniou Zacpalovou sa dozvedel až deväť mesiacov po jej narodení, pred verejnosťou aj pred svojimi blízkymi ju tajil až do roku 1982. O vnučke sa tak nikdy nedozvedela ani spevákova matka, ktorá zomrela v roku 1977, a to aj napriek tomu, že mu pred svojou smrťou kládla na srdce, že už by sa mal oženiť a že by sa rada stihla stať prababičkou. O dcére prvýkrát informoval nemecký denník Das Goldene Blatt. Neskôr správu uverejnil Mladý svet, keď mala Dominika deväť rokov. Dominika po dohode s otcom vyštudovala hotelovú školu, kde sa učila jazyky. Zaujímavosťou je aj to, že teraz ovláda fínčinu, nemčinu, angličtinu, ruštinu, švédčinu a základy japončiny. Pracovala ako servírka a potom prevádzková v pražskej luxusnej reštaurácii La Provence. Avšak do cesty sa jej priplietla láska, ktorá obrátila život mladej žene naruby. V dvadsiatich ôsmich rokoch sa zamilovala do gitaristu Tima Tolkkina z fínskej heavymetalovej skupiny Stratovarius, za ktorým sa presťahovala do Fínska. Vo Fínsku sa živila ako servírka a barmanka, neskôr robila manažérku v japonskej reštaurácii. Jednu dobu sa tiež starala o merchandising priateľovej kapely. Domov do Česka prišla Dominika vždy raz dvakrát do roka. Po viac ako trinástich rokoch sa ale s muzikantom rozišla kvôli maniodepresívnej psychóze, ktorou Tolkki trpí, a v januári 2015 sa vrátila do Českej republiky. V súčasnosti je jeden deň je v Česku, druhý deň letí do Fínska. Svoje rozhodnutia mení veľmi často a ešte k tomu ich aj radikálne podáva. Nedávno povedala, že sa chce uzmieriť so svojimi mladšími sestrami, Charlotte a Nelly, zároveň sa ale nemieni vzdať dedičstva, o ktoré bude bojovať, pretože jej podľa jej slov patrí. 

Sestry jej museli vykať

Dominika tvrdí, že sa so sestrami nikdy hádať nechcela, rozpory vraj spôsobila predovšetkým otcova žena Ivana, ktorá všetky tri dcéry vzájomne odďaľovala. Pomerne nezvyklá je aj informácia, že pri návšteve Ivany a jej dcér, im mala Dominika vykať, vraj na Ivanino želanie. Okrem toho, že rozvrátila jej vzťah s mladšími sestrami, vyčíta Dominika Ivane aj vylúčenie z dedičského konania z roku 2020. Súd totižto nedávno rozhodol, že 8 miliónov českých korún, čo je v prepočte niečo vyše 323-tisíc eur, si medzi sebou rozdelí päť dedičov, a to vdova Ivana Gottová, dcéry Charlotte a Nelly, dcéra Lucia a piaty dedič, ktorého meno zatiaľ nie je známe. Ako najstaršia dcéra prezradila pre český Blesk, verdikt súdu sa jej nepáči. "Ivana ma potrebovala zo všetkého vyšachovať ešte za otcovho života. A to sa jej podarilo," hnevá sa. Nepáči sa jej, že ďalšej dcére Lucie Kovaříkovej na rozdiel od nej dedičstvo prislúcha a najala si v Prahe právnikov. Dominika sa v minulosti sama zriekla dedičstva, za čo jej legendárny spevák vtedy vyplatil vyše 242-tisíc eur. Ona však tvrdí, že pri podpise bola pod vplyvom liekov. "Mám od lekárov potvrdenie, že som v roku 2015, keď som takzvané vydedenie podpísala, bola pod liekmi. A to nemôže nikto spochybniť," povedala Dominika Gottová. Či je práve toto cestou uzmierenia je však otázne..

Lucia neobišla naprázdno

Predavačka Lucia žije život mimo českého šoubiznisu a nikdy v ňom nechcela byť účastná. Má dvoch synov, Vojtěcha a Jana, s bývalým manželom, českým kuchárom Jánom Kovaříkom. Gott bol po jej narodení sklamaný, nakoľko si prial chlapca. Tak ich dostal aspoň ako starý otec. Tiež mal pochybnosti, či je Lucia skutočne jeho a pre istotu si nechal urobiť skúšky otcovstva. Aj napriek tomu, že tie vyšli pozitívne, deväťdesiatdeväť percentná zhoda mu nestačila. Ako Lucia rástla, nedali sa spevákove rysy prehliadnuť. Až to Gotta naozaj presvedčilo, že sa jedná o jeho dcéru. Luciu pravidelne navštevoval v byte na pražských Vinohradoch, ktorý jej zaobstaral spolu s jej matkou. Dlho netušila, kto je jej otcom, dozvedela sa to až oveľa neskôr. Vyštudovala Stredné odborné obchodné učilište, v minulosti pracovala napríklad v predajni Tesco alebo vo videopožičovni. V roku 2008 sa vydala v Jílovom pri Prahe za o osem rokov staršieho kuchára Jana Kovaříka a práve v deň, keď sa konal obnovený Český slavík a vdova Ivana odovzdávala cenu Gottovmu nástupcovi, sa Lucia rozviedla. V súčasnosti je druhý krát vydatá za manžela Lukáša s ktorým sa zoznámila na Instagrame. Gottova dcéra sa teraz volá Valčíková. Na sociálnej sieti to prejavila celkom vtipným spôsobom, keď si zmenila meno na Lucie Waltz (anglicky valčík, pozn. red.). Mladík je od nej o šesť rokov mladší, avšak to im nebráni v budovaní nového rodinného hniezda. ​Hoci sa Lucia tiež vzdala dedičstva po otcovi, podpísaním zmluvy o zrieknutí sa práv na zvyšok dedičstva, prijala podľa všetkého 6 miliónov českých korún a trojizbový byte v Prahe, ktorý jej daroval otec ešte k prvej svadbe. 

Charlotte šľape v otcových stopách

Charlotte Ella Gottová navštevovala anglickú škôlku a chodila do jednej z najprestížnejších škôl v Českej republike, na Prvé obnovené reálne gymnázium (PORG) v Prahe s česko-anglickou výučbou. Ročné štúdium tu vyjde na 100 tisíc korún. Na rozdiel od Gottových najstarších dcér sa Charlotte a Nelly venujú spevu aj herectvu. Charlotte si napríklad zaspievala v muzikáli Michala Davida Mata Hari (2013) v Divadle Broadway či zahrala vo filme Decibely lásky (2016), v muzikáli Divadla Hybernia Antoinetta – kráľovná Francúzska. Navštevuje hodiny spevu u prof. Jany Balášovej z pražského konzervatória a hrá na klavíri. Chcela by byť speváčkou a za svojím snom si ide trpezlivo s výdatnou podporou matky aj sestry. V súčasnosti už šestnásťročná slečna už počas života Karla Gotta vystupovala na jeho koncertoch a ako darček k jej trinástym narodeninám s ňou naspieval spoločnú pieseň Srdce nehasnou, ktorá za tri roky zaznamenala 71 miliónov pozretí. Na dvoch koncertoch Pocta Karlovi Gottovi vystúpilo vyše štyridsať jeho kolegov, ktorí zaspievali slávikové hity. Ako bonus si Dara Rolins so spevákovou dcérou Charlotte Ellou zaspievali Zvončeky šťastia. Na našej slovenskej popovej dive bolo tiež vidno výraz dojatia a rešpektu.

..a nezaostáva ani Nella Sofia

Aj keď to môže vyzerať, že je niekedy v tieni svojej staršej sestričky Charlotte, v skutočnosti to tak nie je. Nelly Sofia má veľký tanečný talent. Ako šesťročná začínala v muzikáli Márie Antoinetta, kde skĺbila všetky svoje schopnosti. Neskôr aj otcovi Karlovi zatancovala na niekoľkých koncertoch. K 75. narodeninám Karla Gotta naspievala spoločne so sestrou Charlotte a spevákom Jozefom Vágnerom song s názvom „Pieseň pre Karla“. Obe dievčatá si v roku 2018 zahrali v rozprávke Keď draka bolí hlava, spoločne s otcom.

Osobnostné čaro Ivany lákalo mnohých mužov

Dlho nikto nechcel veriť, že práve Ivana si naozaj získala srdce najžiadanejšieho slobodného mládenca v republike. Ivana Gottová má s Karlom Gottom dve dcéry, Charlotte Ellu a Nellu Sofiu. V minulosti pracovala aj vďaka výborným jazykovým znalostiam ako osobná asistentka zahraničných hercov a aj ako produkčná ikonického Divadla Broadway. Hollywoodska hviezda Michael Douglas sa s ňou zoznámil sa v San Franciscu v rámci natáčania filmu Hra, kde hral Douglas hlavnú úlohu. Pozval ju na večeru a podľa Ivany udržiavali sporadický spoločný kontakt. V roku 2000 Karla Gotta po prvýkrát odfotili v spoločnosti Ivany na odovzdávaní cien TýTý. Koniec koncov vyštudovaná zdravotná sestra dokázala to, čo žiadna iná pred ňou, dostala speváka pred oltár. Po svojom návrate z USA usporiadali tlačovú konferenciu na ktorej oficiálne ukázali snubné prstene. Ivana v tom čase už čakala ich druhé dieťa. Príbeh lásky ostro sledovaného páru sa skončil 1. októbra 2019 krátko pred polnocou, kedy Karel poslednýkrát vydýchol vo svojej vile v Prahe. Na margo Ivany a jej dôvodov pre ktoré žila s Karlom sa toho hovorilo mnoho, faktom však zostáva, že si ju spevák vážil až do posledných chvíľ svojho života. Počas neho pôsobil v manželskom zväzku spokojne a tešil sa zo spoločne strávených chvíľ. Ivana Gottová si pochopiteľne súkromie veľmi stráži, ale určite čelí veľkému záujmu zo strany mužov. Posvietila si na ňu dokonca veštkyňa, ktorá sa k jej milostnému životu vyjadrila pre eXtra.cz nasledovne:"Láska bola medzi Ivanou a týmto mužom už dávnejšie. V poslednej dobe sa však medzi nimi opäť niečo deje. Pravdepodobne sú obaja napätí práve pre neustálu pozornosť médií. Charlotte bude mame jej nový vzťah chvíľu vyčítať. Je to inteligentné dievča a vo výsledku bude stáť pri svojej matke a odpustí jej. Mladšia dcéra bude žiarliť omnoho viac," uviedla veštica. "Ďakujem ti za všetko, čo som sa od teba naučila, že takmer polovica môjho života po tvojom boku. Ďakujem za ten najväčší dar, aký si mi mohol dať - naše dcéry! Ďakujem za všetko dobré, čo si im dali. Či už v génoch alebo pozorovaní seba samého. Ako je známe, deti sa najviac učia tým, že si berú vzorce správania svojich rodičov. A od teba (snáď aj odo mňa ) naše dievčatá dostali ten najlepší základ! Nielen za to budem navždy vďačná. Ďakujem za krásné spoločné roky. Na konci to nebolo ľahké, ale zvládli sme štyri roky chorôb, myslím, veľmi dôstojne! A pokorne. Pracoval si, aj keď ti nebolo dobre. Priazeň publika bola tvojím najväčším hnacím motorom. A teraz sa na nás usmievaš. Prežil si krásny, bohatý a naplnený život. Som hrdá, že si si vybral práve mňa. V našich srdciach zostaneš, milovaný Kája, navždy. Tvoja Ivana," vyznala sa Ivana pred rokom na sociálnej sieti pri spomienke na svojho manžela.

 

- - Inzercia - -