Dnes je nedeľa, 04.december 2022, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Obvinenie vodiča zo Zochovej zo všeobecného ohrozenia je zákonné a odôvodnené

október 05, 2022 - 11:44
Obvinenie vodiča, ktorý spôsobil smrť piatich osôb na bratislavskej zastávke mestskej hromadnej dopravy Zochova zo všeobecného ohrozenia je zákonné a odôvodnené. Povedal to dnes na tlačovej konferencii šéf Krajskej prokuratúry v Bratislave Rastislav Remeta. Zároveň uviedol, že obvinený vodič Dušan D. oľutoval čin, ktorého sa dopustil.
Foto: 
Polícia SR - Bratislavský kraj

Skutok všeobecného ohrozenia podľa Remetu zahŕňa aj „všetky markanty" kvalifikácií, ktoré boli zvažované predtým, ako usmrtenie, ublíženie na zdraví alebo ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. „V tomto štádiu trestného konania nie je možné konštatovať priamy úmysel," skonštatoval. Na druhej strane, nepriamy úmysel obvineného však už preukázaný bol. Obvinený ako aj jeho spolujazdec podľa Remetu boli vypočutí, potrebné je však vypočuť veľa ďalších svedkov. Z tohto dôvodu vyzval všetkých potencionálnych svedkov, aby sa prihlásili.

Remeta tiež potvrdil, že dozorový prokurátor sa stotožnil s návrhom vyšetrovateľa na vzatie Dušana D. do väzby z dôvodov obavy z úteku a pokračovania v trestnej činnosti. „Do súčasnej doby nebol stanovený termín výsluchu obvineného pred príslušným súdom,“ povedal Remeta. Doplnil, že v podmienkach prokuratúry sa jedná o mimoriadnu udalosť. Preto nie je vhodné konkretizovať skutkové udalosti, keďže by to mohlo viesť k sťaženiu trestného konania.

Vyšetrovateľ bratislavskej kriminálnej polície v utorok 4. októbra obvinil 60-ročného Dušana D. z Bratislavy v súvislosti s nedeľnou tragickou dopravnou nehodou z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny súdom mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne trest odňatia slobody na doživotie.

Opitý 60-ročný vodič vozidla zn. Škoda SuperB zišiel v nedeľu 2. októbra večer v Bratislave vo vysokej rýchlosti mimo vozovku na zastávku mestskej hromadnej dopravy Zochova. V tom čase sa tam nachádzalo približne 40 osôb, pričom došlo k zrážke vozidla s čakajúcimi na spoj. Na mieste zahynuli štyri osoby, traja ľudia boli v kritickom stave prevezení do nemocníc, ďalší traja utrpeli zranenia vyžadujúce si ich ošetrenie v nemocniciach. V priebehu pondelka 3. októbra pribudla ďalšia obeť, bolo ňou 21-ročné dievča.

- - Inzercia - -