Dnes je nedeľa, 04.december 2022, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Rebeka Poláková: Vieme čerpať iba z vlastných duší

október 22, 2022 - 07:00
Členka umeleckého súboru Činohry SND Rebeka Poláková momentálne žiari v novom slovenskom filme Čierne na bielom koni. Umelecký talent získala do vienka od otca – režiséra Romana Poláka a veľmi si svoju prácu váži.
Foto: 
TV JOJ

V spomínanej romantickej gangsterke hráte kočku z Lučenca s krycím menom Katona Kitty. Ide o mladú ženu s jasne vyhradenými životnými hodnotami zameranými iba na matériu, ktorá sa zamiluje do mladíka z konkurenčného gangu.

Musela som si ju poľudštiť. Už to, že ma Rasťo Boroš (pozn. režisér filmu) oslovil hrať túto postavu, ma veľmi prekvapilo. Keď som si čítala scenár u nás na chalupe, špinavá od blata som mu zavolala nazad, že zrejme chceli volať niekomu inému. Nevidela som tam spojitosť so mnou. Lenže, hrať niečo, čo nekorešponduje s vašou povahou a charakterom, je to, čo my herci zbožňujeme. Bola to krásna výzva. 

Úlohu vášho milovaného vo filme získal Milan Ondrík, ako sa vám s ním spolupracovalo?

Milan je fantastický kolega a veľký profesionál. Reálne sme trávili čas v Lučenci, nasávali atmosféru, ktorú sme chceli preniesť do filmu, veľa sme diskutovali o našich postavách. Bolo veľmi dôležité, nájsť pri nich mieru, keďže ich charakter je tam jasne vyhranený. Z výsledku mám veľkú radosť, na premiére som sa naozaj bavila, mám pocit, že z filmu jednoducho ide nefalšovaná pozitívna energia. A musím pochváliť aj miestnych komparzistov, boli úžasní. Je to prekrásny kraj, plný kaštieľov.

Film pravdivo a zároveň s nadhľadom odráža nastavenie spoločnosti.

Človek si z neho môže veľa zobrať. Nevieme čerpať z ničoho iného, iba z našich duší... Za seba som veľmi vďačná, že som napriek mojej introvertnej povahe šla študovať konzervatórium, že ma moja práca baví a živí. A mám z nej neustálu radosť. To celé je pre mňa jeden zázrak. 

Konzultujete svoju prácu aj s otcom? (pozn. režisér Roman Polák)

Áno, má úžasného tvorivého ducha. Podľa môjho názoru je fenomenálny režisér, som vďačná, že som jeho dcéra a veľa ma naučil. Pre nás oboch je robiť divadlo stále veľkým zážitkom.

Na čom momentálne pracujete?

Na seriáli Duch, zase niečo úplne iné, ide o spojenie kriminálneho a komediálneho žánru, no hlavne množstva akcie. Hrám tam takú drsnú policajtku, čiže kontrast k mojej jemne sfetovanej lučeneckej blondíne. Väčšinu času nakrúcam v mužskom kolektíve, nenalíčená a v rifliach, užívam si to. Hrám tam spolu s Michalom Kubovčíkom a Predragom Bjelacom, ktorý hral aj v Harrym Potterovi.

Ako sa vám darí zlaďovať pracovné povinnosti s rodinou?

Rodina je prvoradá a všetko ostatné ide bokom. Časovo sa to dá zladiť, keď sa chce. Predsa len je to práca o termínoch, ktoré sú dané a okolo nich sa viem pohybovať.

Čomu sa v súčasnosti mentálne venujete?

Za veľmi dôležité považujem to, aby sa svet upokojil a zmieril. Keď už nebudem čítať tie hrôzostrašné správy, budem sa mať dobre aj ja. Všetko ostatné sú banality, čo denne riešime. Pomáhajú mi prechádzky, keď mi je smutno, idem sa „vychodiť“. A keď ani to nepomáha, jem veľa sladkostí. 

- - Inzercia - -