Dnes je nedeľa, 04.december 2022, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Láska predsa existuje!

október 23, 2022 - 07:00
Život bez lásky nie je možne prežívať naplno. Môžeme si po rôznych sklamaniach a duševných bolestiach nahovárať ako fantasticky si bez nej žijeme, ale to je vždy krátkodobá cesta. Láska nás totiž prevyšuje.
Foto: 
Archív Ingrid Victory

Z Bratislavy do Londýna a späť

Ingrid a Gary sa zoznámili pred dvanástimi rokmi v bratislavskom bare. Mladé dievčatá si užívali bezstarostnú sobotnú zábavu a partia chlapcov z Anglicka sa prišli rozlúčiť so slobodou. Novo zoznámená dvojica sa na nábreží Dunaja rozprávala do skorých ranných hodín. Pri prvom pohľade bolo Ingrid viac než jasné: „Vedela som od prvej sekundy, že on bude môj muž. Najskôr som sa bála toho, že je Angličan, nechcela som opustiť rodnú hruď.“ Svoj vzťah začali neustálym pendlovaním medzi Londýnom a Bratislavou. Trvalo to viac bež rok, nasledoval spoločný výlet do New Yorku, kde bývala Ingridina sestra a tam Gary svojej polovičke navrhol spoločné bývanie v jednej krajine. „To neustále presúvanie bolo aj finančne náročné, boli sme mladí, chceli sme byť často spolu. Dokonca mi ponúkol, že on sa presťahuje do Bratislavy, má ju totiž veľmi rád. Ale mne ho bolo ľúto, nakoľko nevedel po slovensky ani slovo a nevedela som si predstaviť akú prácu by si našiel. Tak som sa vybrala za ním do Londýna radšej ja,“ spomína na počiatky vzťahu Ingrid. Rozhodnutie pre ňu nebolo jednoduché, trvalo vyše šiestich mesiacov, nevedela si predstaviť ako zanechá celú rodinu na východnom Slovensku, nebude ich často vídať, stratí dobrú prácu v Bratislave, svoje priateľky.. Ale zvíťazil hlas srdca.

05e6694c-0646-45ab-9af6-5ebb0edada10.jpg

Foto: 
Archív Ingrid Victory

Začleniť sa bolo veľmi náročné

Začiatky v anglickej metropole boli veľmi náročné. „Musela som začať od nuly. Bez roboty, kamarátov, nepoznala som ulice po ktorých som chodila. Nevedela som si dlho nájsť prácu, dokonca ma nevzali ani na pozíciu recepčnej, zrejme pre môj prízvuk. Bolo veľmi ťažké sa začleniť.“ Situácia vplývala aj na Ingridino sebavedomie, chodievala domov smutná a mrzutá. Vtedajší ešte priateľ jej poradil, aby skúsila osloviť reklamné agentúry, tvár aj postavu má Ingrid krásnu, našu, Slovanskú. Vtedy sa to prelomilo. S pomocou pracovných ponúk prišli ruka v ruke nové kontakty a priateľstvá. V Londýne žili päť rokov až svoju polovičku požiadal Gary o ruku, na pláži v prímorskom meste Brighton. Ingrid povedala okamžite áno a ešte týždeň potom sa vkuse usmievala. Svadba prebehla v Bratislave ako kompromis medzi Londýnom a Medzilaborcami. Prišla ďalšia zmena v podobe sťahovania sa nazad do Bratislavy, zvíťazilo lepšie počasie a predsa bližšie spojenie s manželkinou rodinou. Do karát im hralo aj úspešné podnikanie, ktoré spolu založili. Gary ako bývalý učiteľ športu a biznisu začal predávať cez internet edukačné pomôcky a to mu otvorilo dvere kamkoľvek do sveta. Podľa Ingrid mal jej muž jednoduchšiu adaptačnú fázu než ona v Anglicku. „V Bratislave sme začali bývať v centre mesta, kde každý vie anglicky, kdežto ja som sa sťahovala do okrajovej časti Londýna. Rýchlo si našiel kamarátov a raz dva sa u nás zabýval, “ hovorí Ingrid.

8d3167c9-db53-4d00-9bf8-7c2bd88db21f.jpg

Foto: 
Archív Ingrid Victory

Vnútorná spokojnosť sa odráža vo vzťahu

V súčasnosti majú spolu trojročnú dcérku Chloe a anglická výchova je podľa Ingrid viac uvoľnená než v našich končinách. Ako bývalý učiteľ si otcovstvo veľmi užíva. „Môj muž ma naučil veľmi veľaStarať sa o seba a neriešiť to, čo nie je dôležité. Bola som zvyknutá hľadieť na názory iných a ukázal mi, že správna cesta je žiť tak, aby som bola ja spokojná, potom bude aj okolie. Som mu za to veľmi vďačná.“ Dvojica sa navzájom podporuje a hľadajú spolu riešenia či už v súkromnej alebo v pracovnej oblasti. Momentálne si užívajú život v metropole na Dunaji a novým možnostiam sú otvorení. Hlavné je, že sú spolu. 

 

- - Inzercia - -