Dnes je pondelok, 28.november 2022, meniny má: Henrieta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Som single a je mi dobre

október 31, 2022 - 07:30
Žien, ktoré žijú dobrovoľne samé neustále pribúda. Svoj život si naplnia aktivitami, rodinou a prácou tak, ako uznajú za vhodné a nemajú potrebu ho zdieľať s partnerom. Skeptici tvrdia, že tak žijú kvôli zlým skúsenostiam z predošlých vzťahov, avšak samotné ženy toto tvrdenie popierajú. Sú to silné ženy, nebojácne sa postavili očakávaniam okolia, zahodili tie svoje a minimálne sú inšpiratívne v tom, ako nehádzať na partnera zodpovednosť za svoj život, ale postavili sa mu čelom. A to je v spoločnosti vždy výzva, stáť si pevne za svojím životným postojom.
Foto: 
web.de

Dôvodov pre ktoré sa ženy rozhodujú žiť bez partnerov je viacero. Môže to byť neutíchajúca túžba po slobode, možno ten pravý neprišiel alebo ho nechali odísť, alebo sa pridlho motali vo vzťahu s tým nesprávnym. Už dávno neplatí: „nemáš muža, nemáš pravdy“, a dnes je možné žiť spokojný život aj s prívlastkom slobodná. Pracovných a cestovateľských možností neustále pribúda a nalejme si čistého vína, nie je každému príjemné podriaďovať svoj deň niekomu inému a neustále sa prispôsobovať. Niektoré milujeme dni pred telkou, niektoré sa chceme celý víkend len tak flákať po obchodoch a zájsť na kávu s kamoškou. Nie každý muž je ochotný takéto niečo akceptovať. Potom existujú ženy, ktoré si už ťažkým manželstvom prešli a nemajú silu a energiu skúšať niečo nové. Vyhovuje im vychovávať deti po svojom, konečne sa ocitli v bezpečnej oáze svojho domova bez hádok a sú natoľko poučené, že si jednoducho nechcú vpustiť do života nikoho nového. Dnes už single život tak žien, ako aj mužov, nie je žiadnou raritou. Uštipačné poznámky sa síce niekedy objavia, ale dámy si vedia svoju samotu obhájiť. A vlastne ju nevnímajú ako osamelosť, ale samostatnosť. A v tom je veľký rozdiel.

Slávne, krásne a predsa slobodné. A spokojné.

Juhoafricko-americká 46-ročná herečka Charlize Theron sa nikdy neplánovala vydať. "Už veľmi dlho som nemala žiadny vzťah. Nikdy som sa nechcela vydať. Tieto veci nie sú pre mňa nejak zložité, pretože tak to jednoducho cítim," vyjadrila sa. "Vždy som si priala byť takou ženou, akou aj som, robiť prácu, ktorej sa venujem a takisto ochrániť moje deti," dodala matka dvoch adoptovaných detí. Herečka mala posledný oficiálny vzťah s hercom Seanom Pennom. Boli spolu v rokoch 2014 a 2015, dokonca sa zasnúbili. Avšak namiesto očakávanej svadby prišiel rozchod. Charlize tvrdí i dnes, že je úplne šťastná a nepotrebuje byť na to vo vzťahu. Charlize sa v prvom rade zameriava na výchovu svojich adoptovaných detí. Jaksona adoptovala zo svojej rodnej krajiny, z Južnej Afriky v marci 2012 a dcéru August v roku 2015. 

- - Inzercia - -