Dnes je nedeľa, 04.december 2022, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Inscenácia Čistý dom ako výlet do diváckej duše

november 07, 2022 - 16:00
Nečakajte žiadne plytké rýchlo kvasené návody na šťastie, ktoré kráča ruka v ruke s poriadkom. Čistý dom, hra dnes možno najuznávanejšej súčasnej americkej dramatičky Sarah Ruhlovej, je plný špiny, ktorú nosíme v našich dušiach. Špiny, ktorá doslova volá po niekom, kto nás „uprace“.
Foto: 
Robert Tappert

Autorka v roku 2004 získala za toto skvostné dielo s tragikomickým nádychom právom nomináciu na prestížnu Pulitzerovu cenu, ktorú aj obhájila. Tešiť sa môžete na tradične kvalitné výkony činoherných stálic ako Milan Ondrík, ktorý je zároveň jediným zástupcom mužského pokolenia, a na druhej strane Ivany Kuxovej, Jany Kovalčikovej, Gabriely Dzuríkovej a Anny Javorkovej.

Lane (Ivana Kuxová) predstavuje vyťaženú lekárku, ktorá si na upratovanie domu najme pomocnicu Jarku (Jana Kovalčíková). Tá je na rozdiel od chladnej panej domu temperamentná a snaží sa zo života vyťažiť čosi humorné, v akejkoľvek situácii. Len to upratovanie jej akosi nevonia. Zápletka sa zjaví, keď Virginia (Gabriela Dzuriková), sestra Lane, tajne prevezme upratovanie domácnosti. A šok sa dostaví, keď Charles, manžel Lane, objaví skutočnú lásku mimo navonok usporiadaného dokonale čistého domu...

Dovoľte si vybočiť zo zabehnutých koľají a nahliadnite do života jednej naoko usporiadanej rodiny. Miestami budete mať pocit, že špehujete a to nás ľudí prirodzene baví.

Nenechajte si ujsť skvelú príležitosť poupratovať si vďaka činohre SND aj vo vlastnej duši.

Činohra SND | ČISTÝ DOM

- - Inzercia - -