Dnes je nedeľa, 04.december 2022, meniny má: Barbora, Barbara
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

Nebojte sa zmeny: O tom ako pani Zuzana omladla s NU’CLINIC

november 08, 2022 - 12:53
Pani Zuzku Černú, fotografku so závideniahodným odhodlaním a pevnou vôľou, sme vám predstavili už v minulosti ako ďalšiu figurantku v napínavom projekte Nebojte sa zmeny, ktorú vydavateľstvo StarProduction organizuje vďaka hlavným partnerom NU´CLINIC a Natur House. A práve o „zázrakoch“, ktoré sa diali pod taktovkou MUDr. Jany Chudíkovej a jej tímu z NU´CLINIC si povieme viac v tomto čísle.
Foto: 
Vyacheslav Shambazov

Zdravá pleť je základ

Nie nadarmo sa vraví, že, ak chce byť človek krásny, treba sa v prvom rade zamerať na zdravie. Bolo to tak aj pri pleti pani Černej, kde sa tím odborníkov z NU´CLINIC rozhodol najprv začať dôkladným čistením a vyriešením problematickej pleti: „Pani Zuzana mala problematický zmiešaný typ pleti, s výraznými rozšírenými pórmi, v T zóne  – ( čelo, nos, brada a priľahlé oblasti líc) mala početné drobné čierne komedóny. Preto sme najskôr pristúpili k hĺbkovému vyčisteniu pleti cestou našej ambulancie lekárskej kozmetiky. Po odstránení uhríkov sme pleť doliečili prístrojovým ošetrením Hydrafacial Purifying.

dizajn_bez_nazvu485.png

Nebojte sa zmeny: O tom ako pani Zuzana omladla s NU’CLINIC
Foto: 
NU' CLINIC

Ošetrenie Hydrafacial Purifying je ideálne pre problematickú a aknóznu pleť. Pleť v jednom ošetrení detoxikuje, vyčistí zanesené kožné póry, jemne vyhladí povrchovú textúru pokožky a následným vpravením antioxidantov a kyseliny hyalurónovej ju ukľudní a hydratuje. Okrem prejavov akné a rozšírených pórov sme touto procedúrou korigovali aj jemné linky a povrchové vrásky, začínajúce pigmentové fliačiky a celkovú povädnutosť pleti.  Po zákroku Hydrafacial zostala pleť čistejšia, zhydratovaná a prežiarená,“ vysvetlila nám doktorka Chudíková, keď sme sa pýtali, ako postupovali.

Zuzanu by ste pred premenou nespoznali

cerna_04.jpg

Nebojte sa zmeny: O tom ako pani Zuzana omladla s NU’CLINIC
Foto: 
archív

Omladenie za odmenu

Hoci iskra v očiach pani Zuzany jej vždy pár rokov uberala, doktorka Chudíková a jej tím, odbornými očami zhodnotili, ďalšie kroky, aby sa vo výsledku ukázala nová spokojná žena prekypujúca sebavedomím a radosťou: „U pani Zuzany sme sa zamerali na celkové omladenie tváre injekčnými technikami. Po 40-ke sa na tvári objavujú známky starnutia v podobe prehlbujúcich sa vrások, ustupujúceho objemu líc a poklesnutých kontúr tváre. Súčasne sa zhoršuje hydratácia pleti a celková kvalita pokožky. S pani Zuzanou sme sa dohodli na beautifikácii, teda skrášlení tváre, pomocou kyseliny hyalurónovej. Technika beautifikácie vždy prispôsobujeme na mieru konkrétnej klientke. Cieľom beautifikácie je vyzerať skvelo bez toho, aby bolo na prvý pohľad jasné, že máte napríklad výplne v lícach alebo vytvarovanú sánku, či botox v čele. Miernymi úpravami tváre vyzdvihneme jej prednosti a skryjeme nedostatky. Kyselina hyalurónová aplikovaná do správne zvolených bodov na tvári dokáže zlepšiť kontúry tváre, zväčšiť a upraviť tvar pier, domodelovať prepadnuté líčka alebo bradu s líniou sánky. K beautifikácii sme použili dermálne výplne Belotero, ktoré sme aplikovali injekčne hlboko do podkožia v oblasti líc, brady a čiastočne aj sánky. Beautifikáciou tváre sme jemne doladili kontúry tváre, navyše aplikovaná kyselina natiahnutím vody pokožku intenzívne hydratuje, takže okrem liftingového efektu, prispieva aj k zlepšeniu kvality a vyhladeniu textúry pleti,“ priblížila nám postup a dôvody odborníčka z NU´CLINIC.

Dá sa povedať, že odborné okrášlenie použitím procedúr na renomovanej klinike plastickej chirurgie a estetickej medicíny je pre dámy v projekte Nebojte sa zmeny, doslova za odmenu. Po dlhých mesiacoch, keď je testovaná sila ich vôle pri pokuse schudnúť prichádza moment, keď sa pohodlne zveria do rúk odborníkov na krásu a nechajú ich čarovať. Hoci sa občas pritrafí nejaká bolesť pri rekonvalescencii, všetky doterajšie účastníčky sa zhodujú, že to stojí za to. A pani Zuzka nie je výnimkou.

„Na revitalizáciu a omladenie očného okolia sme použili botulotoxín a výplň na báze kyseliny hyalurónovej. Pani Zuzana mala vystupujúce tukové vačky pod dolnými viečkami s prehĺbenými očnými ryhami, čo jej pridávalo na unavenom výraze tváre. Kruhy pod očami sme riešili výplňou na báze kyseliny hyalurónovej. Výplň sme aplikovali atraumatickou kanylou hlboko do podkožia do oblasti prepadnutých kožných rýh. Kyselina hyalurónová po aplikácii natiahne vodu, čím zväčší svoj objem a tým vytvorí výplňový efekt v mieste kožných rýh. Navyše aplikovaná kyselina hyalurónová okrem výplňového efektu súčasne hydratuje veľmi jemnú a citlivú pokožku pod očami,“ dozvedáme sa o výhodách tohto medicínskeho zázraku.

Už schudnutej kráske pomohli v klinike k vytúženému omladeniu- foto ešte pred zákrokmi

cerna_02.jpg

Nebojte sa zmeny: O tom ako pani Zuzana omladla s NU’CLINIC
Foto: 
archív

Zuzana pracuje nepravidelne, a súčasťou jej povolania fotografky je neustále pohybovanie sa v spoločnosti, často dlho do noci. Životný štýl, nech je akokoľvek napĺňajúci, spravidla zanechá stopy na tvári každej z nás. „Na čele, najmä v medziobočí a ďalej okolo očí sa pani Zuzane vytvárali mimické vrásky. V mladosti sú vrásky v týchto oblastiach viditeľné iba pri používaní mimiky, teda keď sa smejeme alebo mračíme, no s pribúdajúcim vekom sa prehlbujú a stávajú sa viditeľnými už aj v pokoji. Pridávajú tak na ustaranom až nahnevanom výraze tváre. Na mimické vrásky je najideálnejším riešením aplikácia botulotoxínu, ktorý je vhodný u mladších žien aj ako prevencia vzniku vrások, v pokročilom veku zabraňuje ich ďalšiemu prehlbovaniu. Botulotoxín znehybní sval pod vráskou,“ vysvetľuje doktorka a pokračuje, “ošetrenie je bezpečné, dávky botulotoxínu, ktoré používame v estetickej medicíne  sú veľmi nízke, preto nie sú potrebné žiadne obavy zo zákroku.“ Niektoré dámy sa tejto metódy však boja, nechcú prísť o prirodzenú mimiku. Aj tu nám však odborníčka naše obavy ľahko vyvráti a napokon, pani Zuzana je živým dôkazom, že sa báť skutočne netreba. „Moderné dávkovacie schémy nespôsobujú tzv.“frozen efekt“, takže výsledný efekt je veľmi prirodzený . Pani Zuzane sme aplikovali botulotoxín do oblasti medziobočia a okolia očí. Vyhladenie vrások, najmä v oblasti medziobočia, vyvolalo dojem oddýchnutej a zrelaxovanej tváre,“ hodnotí výsledky lekárka.

Bodka na záver

„Aby  bolo omladenie pani Zuzany dokonalé, rozhodli sme sa aj pre ošetrenie pier výplňou. Pani Zuzana mala prirodzene pekne tvarované pery, ale vekom sa v nich vytvorili už jemné ryhy a červeň pier bledla a pokožka bola suchšia, dehydrovaná. Rozhodli sme sa preto aj tu pre použitie kyseliny hyalurónovej. Výplň do pier sme aplikovali kanylou pomocou špeciálneho aplikačného pera. Touto technikou aplikácie je zabezpečené rovnomerné rozmiestnenie výplne do pier s elimináciou rizika vytvorenia nežiaducich nerovností a hrudiek. Aplikovaná výplň obnovila plnosť a šťavnatosť pier a navyše poskytla perám aj výrazný revitalizujúci a hydratačný efekt, pričom pery si stále zachovávajú prirodzený vzhľad,“ dozvedeli sme sa. Zaujímalo nás však aj to, ako sa o seba po takýchto zákrokoch starať. Doktorka Chudíková nám ihneď poskytla návod: „Nakoľko je pani Zuzana vo veku 45+, v ďalšom období odporúčame urdžiavať si zdravú a vitálnu pleť a eliminovať ďalšie prehlbovanie vrások. Pre problematický typ pleti odporúčame absolvovať pravidelné mesačné ošetrenia Hydrafacial Purifying. Do očného okolia a glabely (medziobočia) zabrániť tvorbe mimických vrások aplikáciou botulotoxínu v pravidelných 4-6 mesačných intervaloch. K udržaniu hydratovaných a pekne tvarovaných pier po 6-8 mesiacoch zopakovať aplikáciu kyseliny hyaluronóvej do pier. V zimných mesiacoch odporúčame ako udržiavaciu anti- aging procedúru laserovú fotorejuvenizáciu tváre intenzívnym pulzným svetlom, ktorá naštartuje v povrchových vrstvách regeneráciu kolagénu a pomáha odstrániť drobné rozšírené cievky a jemné vrásky.“

dizajn_bez_nazvu484.png

Nebojte sa zmeny: O tom ako pani Zuzana omladla s NU’CLINIC
Foto: 
MUDr. Chudíková

NU CLINIC
Klinika estetickej medicíny a plastickej chirurgie
Kominárska 1a
Bratislava
www.nuclinic.sk