Dnes je pondelok, 28.november 2022, meniny má: Henrieta
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Zažite rozprávkové Vianoce s nami

november 12, 2022 - 07:59
Najkrajšie sviatočné obdobie je už za dverami. Týždenník Slovenka spolu s Praktickou slovenkou prinášajú svojím čitateľov, ale aj návštevníkom nákupného centra Nivy deň plný zábavy, slovenských tradícií a folklóru, ktorý k Vianociam neodmysliteľne patrí. A pozor - nebudú chýbať ani známe tváre z obľúbenej šou o pečení. Podujatie Tradičné slovenské Vianoce spája tradície s kulinárskym umením a my vám na ňom prinesieme ešte viac..a k tomu jedno veľké prekvapenie!
Foto: 

Kulinárstvo a estetika budú popretkávané vianočnými tradíciami

Tradičné slovenské Vianoce sú ojedinelým podujatím, ktoré spája folklórne tradície odprezentované na podujatí Slovenský deň kroja s vianočnými tradíciami a kulinárskym umením. Zažite s nami Malý slovenský deň kroja vo vianočnom šate. V sobotu 19. novembra v nákupnom centre Nivy bude pre vás pripravený bohatý program. Začíname o 15:00 hod a až do 19:00 pre vás pripravujeme skvelé predvianočné momenty. Súčasťou podujatia bude súťaž o najkrajšiu tortu s témou „Tradičná vianočná torta“. Súťažiť bude 22 cukrárok a cukrárov  z celého Slovenska, vrátane cukrárov z televíznej relácie  „Pečie celé Slovensko“. Ich cukrárske počiny bude hodnotiť odborná porota, ktorá sa zameria na zvládnutie témy, chuť aj estetickú stránku. Zástupcovia z regiónov celého Slovenska predstavia typické vianočné koláče a pečivo pre svoj región, tak sa pripravte na deň plný výborných maškŕt. 

Perinbaba a dva svety

K Vianociam neodmysliteľne patrí sledovanie rozprávok a najmä z našej slovenskej tvorby. Vyvrcholením celého dňa bude prezentácia pokračovania rozprávky, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou vianočného obdobia a tou je „Perinbaba a dva svety (Perinbaba 2). Pôjde o veľkolepú prezentáciu, na ktorej sa predstavia  hlavní  protagonisti z rozprávky. Nebudú chýbať ani ukážky z pripravovanej filmovej lahôdky. Unikátnu atmosféru znásobí blížiaci sa advent a vianočné sviatky, ktorá sa bude odzrkadľovať nielen v téme súťaže o najkrajšiu tortu, ale aj pri prezentácií tradícií z jednotlivých regiónov, pri zdobení vianočného stromčeka, či predstavení typických vianočných koláčov.

Malý Slovenský deň kroja

Slovenský deň kroja je ojedinelé podujatie zamerané na prezentáciu krojov, regiónu, regionálnych zvyklostí a tradícií a folklóru. Krása krojov folklórnych súborov a skupín z jednotlivých regiónov bude v rámci súťaže dominantným prvkom. Jednotlivé súbory a skupiny, ktoré sa predstavili aj počas Slovenského dňa kroja, odprezentujú svoje tanečné umenie a zvyky,  vyzdobia pre región typický vianočný stromček a predstavia typické vianočné koláče. Na podujatí vystúpia nasledovné folklórne súbory a skupiny, ktoré predstavia pre región typické tance a zimné tradície a zvyky: FS Hriňovčan, DFS Čečinka, Vajnorský okrášľovací spolok, FS Závodzan, DFS Lastovička, FSk Štrbän, FSk Lastovienka, Čičmany a Jozef Mak. Nebudú chýbať súťaže, tombola a tvorivé dielne, kde si môžete vyskúšať vyrobiť vlastný vianočný veniec či ozdobiť perníčky. Vezmite mamku, starých rodičov, manžela a deti a príďte, budeme sa na Vás tešiť. 

 

- - Inzercia - -