Dnes je pondelok, 28.november 2022, meniny má: Henrieta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Tatiana Dyková: Príprava na úlohu narkomanky v Grand Prix bola náročná

november 18, 2022 - 13:34
Prijať túto rolu bolo pre niekoľkonásobnú držiteľku Českého leva príležitosťou a výzvou: „A to ja mám rada. Navyše, celá produkcia, s ktorou Honza väčšinou tvorí, je úžasná. Myslím, že sa navzájom máme radi, v takej atmosfére sa vždy dobre pracuje,“ vysvetľuje.
Foto: 
Grand Prix

Inšpiráciu pre stvárnenie postavy Jindry čerpala Dyková na pražskej hlavnej stanici. „Sadla som si tam a pozorovala miestne postavičky. Niekedy to bolo náročné, inokedy úsmevné. Rozhodne som bola presvedčená, že ju musím stvárniť sympaticky, ako najviac to len pôjde. Pretože inak na životoch drogovo závislých nie je smiešne vôbec nič a divák už nemá náladu pozerať sa na smutný život trosky,“ približuje umelkyňa, ktorá okrem hlavnej stanice strávila mnoho času aj v maskérni.

Pred každým nakrúcaním sedela herečka na kresle umeleckého maskéra 2,5 hodiny a po nakrúcaní ďalšiu hodinu. „Bol to fascinujúci pohľad, ako sa z mojej tváre stáva niečo úplne odpudivé. Ale toto na svojej práci milujem. Ďakujem Lukášovi Kráľovi. Je to naozaj majster vo svojom odbore,“ dodáva Tatiana.

Grand Prix Jana Prušinovského nadväzuje na jeho predchádzajúce úspešné seriály Okresní přebor, Čtvrtá hvězda alebo MOST!. Okrem Tatiany Dykovej obsadil uznávaný scenárista a režisér do filmu Miroslava Donutila, Kryštofa Hádka, Robina Ferra, Štěpána Kozuba, Annu Kameníkovú, či slovenského herca Michala Režného.

S manželom Vojtechom

- - Inzercia - -