Dnes je streda, 18.máj 2022, meniny má: Viola
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Štedrý večer na FILM+ s veľkolepou ságou o Tutanchamonovi!

január 01, 2016 - 12:59
Pre divákov, ktorích už omrzeli tradičné vianočné filmy ako Popoluška či Mrázik, prináša televízna stanica Film+ veľkolepú trojdielnú ságu TUT. Miniséria o kráľovi a faraónovi Tutanchamovi, ktorý vládol zhruba v rokoch 1333-1323 pred Kristom bude odvysielaná v HD kvalite.
Foto: 

Ak ste fanúšikom histórie starovekého Egypta, určite vás poteší svitočný program televízie FILM+. Na Štedrý deň odštartuje trojdielny televízny maratón o živote azda najznámejšieho faraóna Tutanchamona. Na ďalšie dva diely minisérie TUT sa môžu diváci tešiť 25. a 26. decembra. 

TUT je ohromujúca sága, ktorá rozpráva príbeh jedného z najpozoruhodnejších vládcov v dejiních ľudstva, Tutanchamova. Kráľa Tutu stvárnil mladý krásavec Avan Jogia, jeho najbližšieho radcu, vezíra Aju si zahral Ben Kingsley. Sága TUT sa venuje nástupu kráľa Tuta k moci a jeho snahe presláviť Egypt ku sláve, zatiaľ čo jeho najbližší radcovia, priatelia i milenci sledujú svoje vlastné záujmy. „Čo spája film so súčasnosťou je, že je to príbeh o dospievaní, je to rodinná dráma, politická dráma a je to zároveň akčný film, “ povedal kanadský herec Avan Jogia.

„Fascinujúce je, že od tej doby sa všetko a zároveň nič nezmenilo. Rivalita medzi armádou, kňazstvom a vládou môže skončiť veľmi zle – boli sme toho svedkami pred tisíckami rokov pred Kristom a sme toho svedkami aj dnes. Diváci si pri sledovaní pomyslia – oh, veď to nie sme my... ach bože, ale áno, sme to my. Samozrejme, že závisť, rivalita, túžba po moci, machinácie a rany pod pás vedené osobnými ambíciami, ktoré boli aktuálne vtedy, sú aktuálne aj dnes, pretože ambície sú zakódované v našej DNA,“ vysvetlil legendárny herec, Sir Ben Kingsley.

Oskarom ocenený herec Ben Kingsley vniesol do seriálu vážnosť a svojim výkon podčiarkol dramatickosť príbehu. Tutanchamon bol vôbec najmladší faraón starovekého Egypta. Jeho zlatý sarkofág sa stal symbolom starovekej civilizácie je dodnes opradený množstvom mýtov tak ako aj samotná smrť tohto panovníka.

 

- - Inzercia - -