Dnes je utorok, 09.august 2022, meniny má: Ľubomíra
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Hercovi Andrejovi Mojžišovi odhalili pamätnú dlaždicu

máj 28, 2018 - 09:57
Vynikajúci herec Andrej Mojžiš, ktorý v októbri minulého roka oslávil svoje deväťdesiate druhé narodeniny zavítal v piatok na námestie vo Zvolene. Symbolicky mu tu odhalili pamätnú dlaždicu, ktorú vsadia do Chodníka slávy, ktorý bude Zvolenčanom pripomínať veľké osobnosti, ktoré sa tam narodili či pôsobili.
Foto: 

Herecká legenda Andrej Mojžiš je bol s mestom spätý počas celého svojho profesijného života. V zvolenskom divadle začal pôsobiť už v roku 1953.  Na javisku vytvoril vyše 160 postáv a pracoval v rozhlase. Jeho charakteristický hlas počuť i dnes z rozhlasových vĺn i z dabovaných filmov. Okrem toho desiatky postáv stvárnil vo filme i v televízii a počas života získal viaceré ocenenia, medzi nimi možno spomenúť Cenu Jozefa Krónera či Pribinov kríž II. triedy za významné zásluhy o kultúrny rozvoj Slovenskej republiky.

img_1070.jpg

Foto: 
Peter Meszaros

Podujatiu v tento deň neprialo počasie

Po tom, čo herec vystúpil na pódio spustil sa intenzívny dážď, čoho výsledkom bolo, že ľuďom stihol iba zamávať. Organizátor podujatia Ján Kubiš však prezradil, že repete bude mať počas jesene vo zvolenskom divadle počas slávnostného zasadnutia mestského zastupiteľstva. Na chodník slávy čoskoro pribudne aj ďalšia dlaždica, herca Juraja Slezáčka, ktorý sa v meste narodil.

img_1065.jpg

Foto: 
Peter Meszaros

- - Inzercia - -