Dnes je nedeľa, 25.október 2020, meniny má: Aurel
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Knižný tip: Môj krutý princ

apríl 02, 2013 - 11:24
Milovníčky ľubostných príbehov si prídu na svoje. Nová knihy od Gaelen Foley je plná milostných pletiek, vášnivých momentov, ale aj ktutostí a intríg. Do knihy Môj krutý princ sa začítate neuveriteľne rýchlo...

 

 
Ďalšia kniha z mimoriadne obľúbenej série o klube Inferno rozpráva príbeh najzáhadnejšieho člena Rádu Drakea Perryho, ktorého úhlavní nepriatelia zajali a kruto mučili. Zatiaľ čo jeho spolubojovníci sú presvedčení, že z Drakea sa v zajatí stal zradca, jeho priateľka z detstva Emily Harperová sa odvážne vydáva do nebezpečných bavorských lesov, aby ho zachránila. Ona jediná totiž nepochybuje o nevine muža, ktorého nadovšetko miluje... 
 
Úryvok z knihy:
 
Emily si pomaly stiahla okraj plášťa z tváre. Najprv uvidela len spodnú polovicu jeho urasteného tela. Dlhý, voľný čierny kabát. Priliehavé čierne kožené nohavice. Čierne čižmy vyše kolien.
Dúfala, že sa na ňu nebude hnevať, a tak bleskurýchlo zhodila plášť a vykukla z úkrytu, obozretne sa pritom obzerajúc, či sú ostatní naozaj preč. Potom vyliezla z líščieho brlohu na úzky pás zeme. Usmiala sa naňho a prehodila si dlhé vlasy cez plece. „Prekvapenie!“
Drake sa na ňu z druhej strany potoka díval chladným, meravým pohľadom. Keď mu pozrela do ostro rezanej tváre, bledej od hrôzy – a možno od zúrivosti, jej drzý úsmev zmizol. Neveriacky krútil hlavou, neschopný slova, vysoký, čiernovlasý poloboh, ktorý si ju premeriaval od hlavy až po päty, uisťujúc sa, že nie je zranená.
 
Urobila to isté, keď sa k nemu opatrne priblížila, a uľavilo sa jej, že nevidela nijaké rany na jeho vysokom, impozantnom tele. V očiach však mal rovnaký neprítomný pohľad, vychádzajúci odkiaľsi z čiernych hlbín. V tej chvíli si uvedomila, že hoci od nej bolo šialene riskantné prísť sem, urobila správnu vec.
Drake ani zďaleka nebol v poriadku. Bože, ako ju zabolel ten bezvýrazný pohľad v jeho kedysi oduševnených očiach – po všetkom, čo musel prežiť! Bolo zrejmé, že nechápal dôsledky svojich činov. Čo si myslel, že robí? Prometeovci mu neverili. Skôr či neskôr ho zabijú, a ak nie oni, zabije ho niekto z Rádu. Jeho bratia bojovníci ho považovali za zradcu.
 
Priblížila sa k nemu, hľadiac mu do očí. „Ako sa máte? Ste v poriadku?“ spýtala sa ticho. Chladne sa usmial, no neodpovedal. Ale Emily sa nedala odradiť– ako vtedy dávno, keď ju sokol so zlomeným krídlom sekol zobákom do prsta. Drake potrebuje pomoc, preto sem prišla. Blížila sa k nemu, ale srdce ju zabolelo, keď mu pozrela do očí a čítala v nich bolesť. Čo s ním urobili tí prometeovskí bastardi? Čas prežitý v zajatí ho zmenil na uzavretého cudzinca, z ktorého sálala tichá nenávisť a hnev – z muža, ktorý kedysi na počkanie sypal žarty z rukáva!
Už ako chlapec rozveseľoval každú spoločnosť. V dvadsiatke to bol príťažlivý darebák, ktorý nepokazil nijakú zábavu, hoci v opitosti mal nešťastný zvyk spievať na plné hrdlo oplzlé krčmové odrhovačky. Rozosmieval tým všetky tie hrozné vymaľované ženské, ktoré sa oňho bili a volali ho Westie, skratkou jeho titulu gróf z Westwoodu.
 
Aj teraz, po tridsiatke, bol rovnako krásny. Krása mu ostala... ale Emily vedela, že tí mučitelia mu rozbili vnútro. Zničili jeho kedysi nákazlivé kúzlo, jeho ohnivú radosť zo života. Zdalo sa, že jedine ona sa k nemu môže priblížiť, pretože mali spoločnú minulosť.
Jej dôveroval.
 
Po mesiacoch bitia a vypočúvania, ktoré musel pretrpieť u nepriateľov, ho Rád konečne za vysokú cenu dostal zo zajatia. Drake sa však vrátil v takom stave, že to všetkých vydesilo. Nespoznával svojich bývalých druhov a divo na nich útočil v presvedčení, že ho chcú zabiť. Potom ich prosil, aby ho pustili, a vyhlasoval, že sa musí vrátiť k Jamesovi. Ten starý muž je v nebezpečenstve, tvrdil znova a znova. Ale jeho priatelia ho vôbec nepočúvali, naopak, nasilu ho odvliekli domov, aby sa uzdravil.
Emily sa ešte teraz chvela od zlosti, keď si spomenula, aký bol vychudnutý a ako sa strhával pri najmenšom hluku. Nevedno, čím mu jeho väznitelia tak poškodili rozum, no nespoznal ani vlastnú matku, ani vidiecke panstvo, kde vyrastal. To jediné, na čo si spomenul... bola ona.
 
Lord Rotherstone, jeden z jeho najbližších priateľov v Ráde, sa podujal dávať naňho vo Westwood Manor pozor, a Emily sa vžila do úlohy liečiteľky svojho milovaného druha z detstva.
Už po niekoľkých týždňoch urobil Drake znateľný pokrok. Emily ho pomaly, opatrne a nenásilne vyvádzala z búrlivej temnoty, v ktorej doteraz žil. Keď prespal celú noc a ráno sa zobudil skutočne odpočinutý, vychutnávala sladký pocit víťazstva. Po nejakom čase sa mu už vodilo tak dobre, že jeho zúfalý skutok bol to posledné, čo by od neho čakala. Vzal veci do vlastných rúk, využil ju ako rukojemníčku, aby unikol svojim priateľom, a to všetko len preto, aby sa mohol vrátiť k svojmu drahému Jamesovi a tým darebákom, ktorí ho tak týrali.
Hoci presvedčivosť všetkých týchto dôkazov priam bila do očí, Emily stále nemohla uveriť, že Drake je zradca. Nemožné. Mala hrozný pocit, že jeho skutočným motívom, aby sa vrátil do nemeckých hôr, je pomsta. To len dokazovalo, v akom stave je jeho úbohá myseľ. Rád bojoval so zvrhlými prometeovcami dlhé stáročia. Jeden jediný muž teda nemohol sám zničiť celú túto dômyselnú organizáciu. Či je však Drake šialený alebo nie, pomyslela si, treba mu dať šancu.
 
Možno mal v rukáve schovaný nejaký tromf, no s ňou vo svojich plánoch očividne nerátal.
„Čo tu hľadáte, dočerta?“ spýtal sa ticho a napäto, keď sa odvážila urobiť k nemu ďalší krok.
„Nie ste rád, že ma vidíte?“ pokúsila sa o žartovný tón.
Podráždene na ňu pozrel. „Ani v najmenšom.“
„Vy viete, prečo som tu, Drake,“ pokarhala ho mierne, pokúšajúc sa byť trpezlivá. „Chcem vás odviesť domov.“
Zavrel oči, sklonil hlavu a pretrel si obočie. To neveštilo nič dobrého. Potom prudko otvoril oči čierne ako žúžoľ a rýchlo na ňu pozrel. „Zmiznite odtiaľto. Ihneď.“
 
Autor: RED
Foto: Slovenský spisovateľ

- - Inzercia - -