Dnes je utorok, 11.august 2020, meniny má: Zuzana
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Konečne má nasledovníčky!

apríl 30, 2014 - 21:00
Meno Gott sa na hudobnej scéne ani v budúcnosti nestratí! V muzikáli Mária Antoinetta – kráľovná Francúzska žnú aplauz dcéry Karla Gotta Charlottka (8) a Nellinka (5). Slovenke sa český zlatý Slávik zveril, ako dostali svoje úlohy a aké pocity pri ich vystúpeniach zažíva.
Blahoželáme, vaše dievčatká zažívajú prvé ovácie na doskách, ktoré znamenajú svet. Charlottka spieva v muzikáli Mata Hari a obidve účinkujú v muzikáli Mária Antoinetta – kráľovná Francúzska, ktorý mal nedávno premiéru. Kedy sa začali zaujímať o muzikál?
S deťmi sme chodievali od malička na rôzne predstavenia. A boli z nich nadšené. Hudba ich baví. Charlottka dostala minulý rok malú úlohu dcéry Maty Hari v Divadle Broadway. Autorom hudby je môj priateľ Michal David, dobre vychádzame aj s riaditeľom Oldřichom Lichtenbergom, a aj Ivanka pre nich v minulosti pracovala. Vedeli, že Charlottka by úlohu dobre zvládla. 
 
Kto iný ako vy by to zistil! Má Charlottka výnimočný talent?
Viem už veľmi dávno, že je talentovaná. Doma odmalička so mnou spievala, už ako dvojročná výborne zaspievala napríklad americkú gospelovú pieseň When the Saints Go Marching In. A spievala si aj niektoré moje pesničky. Keď sa jej však ako malej pýtali, ktorú má najradšej, odpovedala: Nic. Až po chvíli rozpakov vysvitlo, že je to pieseň Kávu si osladím, v ktorej sa spieva kávu si osladím o trochu víc, svý bendžo naladím, a jinak nic... 
 
Niektorí slávni rodičia sa snažia ušetriť deti predčasnej popularity, vy ste svojim dcérkam dovolili vstúpiť do šoubiznisu veľmi skoro, Charlottka má osem rokov, Nellinka päť.
Keď som videl, s akým záujmom sa Charlottka podľa videa učí svoju rolu v Márii Antoinette, s akým zanietením si skúša choreografiu, nechcel som jej to vyhovárať. No myslím si, že to je krátkodobá záležitosť, pre dievčatá je v tomto období dôležitá predovšetkým škola a štúdium, toto bol len krátky výlet do sveta divadla. Nebudeme z toho robiť žiadnu tradíciu...
 
Máte radosť, že kráča vo vašich šľapajach? Čo ste jej radili pred vystúpením?
Iba drobné pripomienky, týkajúce sa držania tela, radil som jej, ako sa má rozospievať pred predstavením, ako zdramatizovať rolu, ako ju viac precítiť. No opakujem, dievčatá by sa mali sústrediť najmä na školu. 
 
Zdôrazňujete štúdium, no v Márii Antoinette už spievajú obidve vaše dcérky...
Charlottka zožala veľký potlesk, zo solidarity sme podporili aj Nellinku, dostala malú roličku parížskeho chlapca. 
 
V úlohe dcéry Maty Hari spievala Charlottka len jednu pieseň, rola v aktuálnom muzikáli je oveľa náročnejšia. Mala pri premiére trému? Vlastne, nemali ste vy väčšiu než ona?
Trému mám dodnes pred svojím vystúpením. Prekvapilo nás preto, že Charlottka nie je trémistka. Bola uvoľnená a prirodzená, a tak spadla tréma aj z nás. 
 
Majú vaše dcérky svoj spevácky idol?
Obdivujú Moniku Absolonovú, ktorá spieva aj hlavnú úlohu Márie Antoinetty, zbožňujú ju, majú ju veľmi rady ako svoju veľkú kamarátku. 
 
Keď dostanú v budúcnosti ďalšie ponuky, dáte im slobodu, aby sa o nich rozhodli samy?
Úplnú slobodu nie. Budeme to s mojou ženou Ivankou držať pevne vo svojich rukách, starostlivo zvažovať, čo ďalej, ale nebudeme voliť žiadne radikálne rozhodnutia či zákazy, to by ich mohlo traumatizovať. No nebudú mať všetko povolené. 
 
Viac sa dočítate v SLOVENKE!
 
Podobné články:
 
 
 
MIROSLAV A STASZOVÁ
Foto: isifa

- - Inzercia - -