Dnes je utorok, 01.december 2020, meniny má: Edmund
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Ako prinútiť vlasy k poslušnosti

december 06, 2010 - 11:56
Profesionálna stylistka Eva Fabianová to s vlasmi vie. Naučí vás, ako sa o ne starať, aby bol účes vždy podľa vašich predstáv.
Eva Fabianová
Expertka na produkty Schwarzkopf Professional a majiteľka novootvoreného vlasového štúdia Pureline si zakladá na individuálnom prístupe a každý klient je pre ňu jedinečný. „Ideálny účes vytvoríme na základe rozhovoru. O každého zákazníka sa chcem starať ako o filmovú hviezdu.“

Ivana Surovcová
Profesionálna tanečnica túži po blond vlasoch, ktoré žiaria zlatým leskom. Zverila sa do rúk expertov, aby vlasom dodali „živú vodu“ a jednoliaty odtieň. Jej voľbou je farbiaci ošetrujúci stylingový rad BlondMe od Schwarzkopf.

Mám od prírody svetlé vlasy, ale sú aj veľmi jemné a krehké. Môžem si ich ešte viac zosvetľovať?
Ak chcete mať krásne blond vlasy, nikdy si ich nefarbite doma. Blond farba je jedinou, ktorú vie vytvoriť a aplikovať len skúsený kaderník. Znamená to, že musí poznať základné farby a ich podtóny. Pre vaše vlasy je vhodná farba, ktorá sa zároveň o ich kondíciu stará. Mala by obsahovať veľa hĺbkovo ošetrujúcich zložiek. Jednou z nich je aj systém BlondMe doplnený o stylingové a ošetrujúce prípravky s rovnakými pigmentmi, aké obsahuje farbiaci krém. Ak budete používať túto doplnkovú starostlivosť, farba vám vydrží bez zmeny celý 1 mesiac.
Môj tip: BlondMe Supreme Blonde stylingový rad pre výrazný lesk a objem blond vlasov.

Čo všetko musí obsahovať šampón, aby ochránil a predĺžil intenzitu farbených vlasov?
Závisí to od typu farby. Sú to predovšetkým pigmenty identické s aplikovanou farbou. Pre ochranu vlasového vlákna sú dôležité keratíny, proteíny a UV filter. Lesk farbených vlasov, či už blond alebo tmavých, zvýšia perlové mikročiastočky.

Mám si umývať vlasy každý deň, ak chcem, aby mali väčší objem?
Moderné šampóny sú prispôsobené na každodenné použitie, ale styling by vlasy zbytočne zaťažoval. Po umytí vlasov naneste ku korienkom vlasov objemový prípravok a vlasy vyfúkajte. Objemný účes vydrží viac dní, ale vlasy nenamáhate tak často.
Môj tip: Osis+ Body Me, sérum pre 100 % viac objemu s prirodzeným pohybom vlasov.


Môžem vlasy vyrovnávať inak, ako použitím horúceho vzduchu?
Áno, vlasy chráňte pred horúcim vzduchom. Ak potrebujete rýchlo vyfénovať mokré vlasy, naneste do nich najprv vyhladzujúci prípravok. Je to stylingové mlieko, pena alebo sprej s prívlastkom „smooth“ a vlas bude po jeho nanesení o polovicu hladší. Pri fénovaní potom vlasy oveľa rýchlejšie vyhladíte pomocou kefy a studeného vzduchu. Na vyrovnanie vlnitých vlasov môžete použiť aj veľké natáčky, ale iba v prípade, že sa vám tvoria mierne vlny. Veľmi kučeravé vlasy musíte vyrovnávať v niekoľkých etapách – cez fúkanie po žehlenie.
Môj tip: BC Bonacure Smooth Shine, uhladzujúci rad pre nepoddajné a kučeravé vlasy.

Vo vlasoch mám niekoľko zón, s ktorými nie som spokojná. Pri korienkoch sú vlasy spadnuté, na koncoch rozštiepené a rozlietané. Môžem takéto vlasy upravovať s jedným prípravkom?
Každý styling by mal byť venovaný len jednej kvalite vlasov. Ak sa vaše vlasy správajú inak pri korienkoch a inak v dĺžkach, používajte na každú časť iný prípravok. Ku korienkom napríklad objemový sprej, na končeky sérum proti lámavosti. Jednotlivé prípravky by ste mali aplikovať striedmo, aby sa vlasy nezaťažovali.

Čo si myslíte o strihaní vlasov na sucho?
Dobrý strih by mal svedčať rovným aj kučeravým vlasom. Pred strihaním vždy vlasy dôkladne umyjem a ošetrím. Ak sú rovné, strihám ich mokré. Ak sú vlnité, strihám ich najprv mokré a potom po vyžehlení. Iba tak môžem vidieť tvar strihu.

Je ťažké nájsť v obchode správne stylingové nástroje. Kde si môžem vybrať vhodné hrebene, kefy, štipce a podobné pomôcky?
Ak chcete mať účes ako od kaderníka, používajte aj rovnaké nástroje ako on. Profesionálne doplnky si môžete zakúpiť vo svojom salóne po konzultácii s kaderníčkou. Ponúkne vám oveľa viac možností ako v bežnom obchode. Vyberiete si nástroj, ktorý skutočne vaše vlasy budú doma potrebovať.

Ako najlepšie prekryjem sivé vlasy?
Striebristosivé vlasy sú problematické, často odolné aj voči farbeniu. Najľahšie ich prekryjete blond farbou, ktorá obsahuje zosvetľujúce činitele. Môj tip: White Blending Cream z radu BlondMe, ktorý rovnomerne zosvetlí rôzne odtiene sivých vlasov. Ak máte v ofinovej časti viac sivých vlasov ako v zadnej, po použití farby budú všetky v rovnakom odtieni.

Ako rýchlo zamaskovať odrastajúce korienky?
Tmavé korienky v blond vlasoch najviac vyniknú v cestičke. Preto sa vyhýbajte cestičkám v ofinovej časti a vlasy tu češte smerom do čela. Ak vlasy zodvihnete pri korienkoch (pomocou natáčok, kulmy, okrúhlej kefy a fénu), tiež odpútate pozornosť od odrastov.

Môže farbenie zvýšiť vypadávanie vlasov?
Tónovacie farby obsahujú menej dráždivých zložiek ako zosvetľujúce. Taktiež pôsobia na vlasovú pokožku menej, lebo doba ich použitia je kratšia (15 – 20 minút) ako pri zosvetľujúcich. Ak ste „odkázaní“ na blond farbu, vyberajte si takú, ktorá posilňuje kvalitu vlasov. Znamená to, že jej zloženie je bohato krémové, obsahuje menej amoniaku a pri jej aplikácii nedochádza k dráždeniu či svrbeniu vlasovej pokožky.

Foto: Peter Chvostek
Make-up: Sandra Baumgartner/Gosh
Hairstyling: Eva Fabianová
Spracovala: Gabriela Šírová

- - Inzercia - -