Dnes je piatok, 27.máj 2022, meniny má: Iveta
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Lúčnica pod Tatrami

marec 23, 2015 - 18:46
Luxusný hotel na brehu Štrbského plesa už v rámci svojich Hudobných víkendov zažil všeličo, no vystúpenie folklórneho súboru Lúčnica bolo niečo naozaj výnimočné. Členovia súboru totiž hosťom ponúkli hneď niekoľko zážitkov.
Foto: 

Už popoludní mali hostia Grand Hotel Kempinski High Tatras možnosť pod taktovkou Lúčničiarov naučiť sa základné kroky, ale i tance či slovenské ľudové piesne. Hoci Tatry boli v ten deň zaplavené slnkom, sála, v ktorej prebiehal workshop nezívala prázdnotou. Vo výbornej atmosfére sa tančeníci venovali hosťom, ktorí tak získali rýchlu prípravu na večer.

Večerné vystúpenie Lúčnice bolo výnimočným nielen pre hostí, ale i pre samotných členov súboru. To čo v sobotu videli hostia, bol totiž unikát, vzhľadom na veľkosť priestoru, ktorý mali k dispozícii.

Hoci mali k dispozícii podstatne menší priestor, ako na iných vystúpeniach, predviedli takmer dvojhodinovú šou, na záver ktorej si vyslúžili standing ovation. Počas večera hostia videli prierez tradičnými slovenskými tancami, popretkávaný skvelými sólami ľudovej hudby či trojice speváčok.

O tom, že folklóristi sú naozaj "nezmari" sme sa presvedčili aj na after party, kde pokračovala "ľudovková veselica" do neskorých nočných hodín. 

red, zdroj foto: Grand Hotel Kempinski High Tatras

- - Inzercia - -