Dnes je piatok, 22.január 2021, meniny má: Zora
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bojujme proti šikane na školách!

september 23, 2010 - 16:28
Dnešná doba neposkytuje a neumožňuje len komfort, pohodu a možnosti, ale spolu s vymoženosťami, prestížou a uponáhľanosťou poskytuje priestor pre starú známu ŠIKANU. Táto choroba si nevyberá vek ani pohlavie. Zúri na stredných ši základných školách a v rôznych podobách ju možno pozorovať i v kolektívoch dospelej generácie. Pozorujeme, že i deti v predškolskom veku či v počiatočných ročníkoch základných škôl zažívajú podobné trápenia, ktoré sú spôsobené ŠIKANOU.
Foto: 
Boj proti šikane je rôzny a zvádza sa na viacerých frontoch. Naša akadémia čínskych bojových umení – Škola ŠELIEM si našla svoju cestu. Podporuje športové talenty už od 4 rokov. Podporujeme nie len správny pohybový vývin motoriky, učíme a zlepšujeme prirodzené reflexy, ale aj vštepujeme u detí pocit sebavedomia, sebaistoty ba dokonca zdravý a asertívny pocit sebareflexie. Deti už v útlom detstve získavajú poznatky a zručnosti prirodzeného pohybu, atletickej prípravy a hravou formou sú vedené a učené k fyzickej, psychickej a motorickej rovnováhe, správnych reakcií a reflexov a prirodzených pohybov sebaobrany.  Neučíme deti ako sa biť a útočiť. Učíme ich ako sa brániť proti šikanovaniu, náznakoch neprávosti a učíme ich ako rozpoznávať to čo im alebo ich blízkym môže ublížiť.

Škola ŠELIEM sa rozhodla otvoriť svoje brány pre deti vo veku od 4 do 8 rokov v mestskej časti Devínska Nová Ves (ZŠ Bukovčana 3 v malej telocvični) a v Dúbravke (Čajovňa Zelená
Tára) vzhľadom na prirodzený dopyt rodičov, ale aj detí z tejto mestskej časti. Naša akadémia ma niekoľkoročnú tradíciu. Učíme úspešne deti, mládež a taktiež dospelých v Bratislave, organizujeme medzinárodné workshopy a semináre športového a kung fu zamerania či letné školy. Ak chcete podporiť pohybový talent vášho dieťaťa, alebo ak chcete aby získalo zdravé sebavedomie a našlo nových kamarátov, prihláste ho na kurzy kung fu a sebaobrany práve u nás. Začíname už v septembri.

Autor: SLAVOMÍR BACHRATÝ
Foto: autor

- - Inzercia - -