Dnes je nedeľa, 17.január 2021, meniny má: Nataša
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Skvelé prázdniny môžu deti zažiť aj doma

júl 29, 2010 - 09:37
Na letné prázdniny sa deti ako vždy tešia, ich rodičia však často majú práve v lete o starosť navyše – čo s deťmi, keď oni musia pracovať? Rozhodli sme sa i na našich stránkach priniesť vám zopár tipov.
Foto: 
Zabezpečiť pre deti program býva často otázkou včasného rozhodnutia, pretože mnohé aktivity sú už týždne či mesiace dopredu obsadené.Tak je tomu aj v prípade aktivít Centra voľného času na Štefánikovej ul., ktoré sú už takmer na celý júl obsadené. Podľa vyjadrenia zástupkyne riaditeľky CVC Moniky Škvarčekovej, ich centrum už vo februári na svojej webstránke www.mojvolnycas.eu informovalo rodičov o letných táboroch.

A sú to všetko zaujímavé podujatia, veď okrem výtvarných, výpočtových, prírodovedných či športových táborov centrum organizuje aj celodenné výlety ako napríklad výlet na detskú farmu Humanita pri Šali, výlet do Matúšovho kráľovstva v Podolí či výlet do Smoleníc a do jaskyne Driny. Zopár voľných miest bolo ešte v júni na tábor na chate Havranovo v Belianskej doline vo Veľkej Fatre v termíne od 1. do 10. júla v cene 180 €. Aj tie sa však míňali obrovskou rýchlosťou.

Počas leta pracujú animátori Rodinného klubu OPICE o.z., ktorý sídli v Základnej škole na Mudroňovej ulici, v denných táboroch www.citycamp.sk. Určite si vyberiete - ponuka i program je bohatý - športový tábor v relaxačnom prostredí Mestských lesov na Kamzíku, přírodovědný tábor v prostredí lesa na Železnej Studienke a v objekte mlyna Klepáč, tanečný, výtvarný alebo divadelný tábor v ZUŠ J. Albrechta v Petržalke.

Program pre deti od 2 do 6 rokov ponúka aj Rodinné centrum Prešporkovo, ktorého herňa je otvorená počas júla a augusta vždy v stredu od 9.30 do 11.30 a popoludní od 16.00 do 18.00 hodín. A čaká vás tu i zaujímavý sprievodný program, tvorivé dielne, škôločka ľudového tanca či zábavné hry. V Prešporkove čaká vaše ratolesti aj jedna horúca novinka - útulný a bezpečný dvorček s čistým pieskoviskom, malým domčekom a veľkým priestorom na šantenie.

„Veľkou prednosťou ihriska v Prešporkove je blízkosť toalety a dokonca aj lekárničky. Bežne sa totiž stane, že deti potrebujú ísť na záchod a ani drobné úrazy nie sú výnimkou.“ hovorí Lenka Černáková, štatutárna zástupkyňa Prešporkova. V Prešporkove, na rozdiel od iných ihrísk, je k dispozícii navyše aj umývarka, lekárnička a aj kuchynka s mikrovlnkou i pitným režimom. Prešporkovský dvorček je otvorený v utorok, stredu a štvrtok od 16:00 do 18:00 hod.

Školákom od 7 do 15 rokov ponúka zaujímavý prázdninový program aj mestská časť Bratislava-Staré Mesto. V štyroch turnusoch ponúka športové a kultúrne podujatia, kúpanie, tvorivé dielne, exkurzie, hry, kvízy, súťaže a celodenné výlety mimo Bratislavy vrátane zahraničných. Viac na www.staremesto.sk. Samospráva na deti nezabúda ani pri organizovaní staromestského Kultúrneho leta, kedy sú pre ne pripravené divadelné predstavenia či tvorivé dielne v Medickej záhrade, či novinka - divadelné predstavenia v Slubekovej záhrade (medzi Palisádami a Kozou ulicou).

Každú sobotu od 3. júla do 29. augusta 2010 sa na Námestí slobody deti už od piatich rokov budú môcť učiť jazdiť na skateboarde a to s Prvou skateboardovou školou v Bratislave. Chýbať nebude ani exhibičná jazda známych pretekárov bratislavskej skateboardovej scény, sprievodná hudobná produkcia a rôzne atrakcie. Skateboardy a longboardy vám tu aj zapožičajú. Spoluorganizátorom letnej školy skateboardu je mestská časť Bratislava-Staré Mesto. Viac informácií možno získať na adrese [email protected].

Autor: LUCIA DREVICKÁ
Foto: autor

- - Inzercia - -