Dnes je utorok, 11.august 2020, meniny má: Zuzana
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Na mamu bola prísna

júl 25, 2014 - 18:02
Vymeniť si s vlastnou dcérou šaty, štýl aj kabelku môže byť ozajstná výzva. Zuzana a Ninka Olešové sa vďaka salónu DNJ Beauty & Style v Bratislave na chvíľu ocitli v koži tej druhej. Zuzka s bláznivým úsmevom a Ninka s „požičaným“ prísnym pohľadom.
„Používam len maskaru, linku na oči a korektor,“ skonštatovala štrnásťročná dcéra dramaturgičky Zuzany Olešovej, keď sa ocitla v kresle skúsenej kozmetičky Beaty Szijartóovej v salóne DNJ Beauty & Style. Mama s dcérou dorazili na premenu do bratislavského salóna v oblečení, v ktorom sa každá z nich cíti dobre. „Milujem výrazné farby. Červenú, ružovú, oranžovú. Rada sa obliekam elegantne, ale ak v ten deň nevysielam, rada sa odviažem a oblečiem si výrazné farby a zaujímavé kombinácie,“ charakterizuje svoj štýl dramaturgička Dámskeho magazínu Zuzana Olešová. Na kompletnú vzájomnú premenu do známeho kozmetického salóna so sebou priviedla mladšiu dcéru Ninku. Tmavovlasá gymnazistka sa neostýchala mame hneď zakontrovať: „V tomto sme s mamou celkom odlišné. Ja mám rada skôr tmavé farby. Najmä čiernu, sivú, tmavozelenú,“ komentovala svoj štýl Ninka, ktorá prišla do salóna oblečená športovo, v legínach a jednoduchej mikine.
 
Najskôr omladiť, potom upraviť
Aby sa na konci premeny stala z mamy dcéra a naopak, rozhodla sa kozmetička Beatka najskôr Zuzkinu pleť trochu omladiť. „Najskôr som použila hĺbkový čistič, potom som začala s ‚gumovaním‘ pleti – s pílingom. Nakoniec som zvolila kyselinu hyalurónovú, ktorá pleť krásne zvlhčí, napne a vypne vrásky. Všetky produkty sú z rady značky Institut Esthederm Paris. Táto značková kozmetika nás veľmi zaujala, pretože ‚prevychováva‘ pleť. To znamená, že pleť začne po nej sama pracovať. Produkt prechádza do hĺbky a pleť sama začne produkovať hydratáciu a naštartujú sa aj vlastné protivráskové procesy. Je to celková obnova pleti, unikátny reštart, “ hovorí Beata Szijartóová. Príjemne uvoľnená Zuzka si zatiaľ užívala vklepávanie kyseliny hyalurónovej koncentrovanej v kréme do pleti. Luxusné omladzovacie prípravky aplikujú v salóne v samostatnej, moderne zariadenej miestnosti, kde si klientky dokážu počas skrášľovania nikým nerušené príjemne oddýchnuť. Po kúre bola Zuzkina pleť ihneď pripravená na líčenie. „Keďže sa pohybujem v médiách, maľujem sa do práce i v súkromí pomerne výrazne,“ informovala kozmetičku Beatku Zuzka. Odborníčka na krásu sa rozhodla rešpektovať Zuzkine skrášľujúce zvyky. „Na pleť som naniesla mejkap a jemne som prepudrovala T-zónu. Na vrchné i spodné očné viečka som použila kovový tmavosivý tieň, zvýraznila som ich čiernou tekutou linkou a naniesla maskaru.“ Napriek tmavým farbám pôsobila Zuzka veľmi mladistvo, čo podčiarkol i koralový lesk na pery. Potom Zuzku vystriedala v „horúcom“ skrášľovacom kresle Ninka. Maminu zatiaľ zavolal kaderník Dušan Fungáč a Nina s napätím čakala, ako a či sa po líčení naozaj zmení na maminu vernú kópiu. S líčením mladej slečny to vôbec nebolo zložité. Aj keď Nina bežne používa len linku a maskaru, dramatický look, predĺžená linka v štýle 60. rokov a rafinovaný mejkap z nej urobili nebezpečne zvodné dievča. Zopár trikov zo salóna DNJ Beauty & Style by sa jej rozhodne „odkukať“ oplatilo. 
 
Viac sa dočítate v SLOVENKE!
 
IVU VARÉNYI
Foto: red

- - Inzercia - -