Dnes je sobota, 08.august 2020, meniny má: Oskar
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Na svete sú Čarovné slovíčka

január 29, 2014 - 11:57
Vydavateľstvo Ikar prinieslo vlani na knižný trh novú edíciu edukatívnych kníh, prostredníctvom ktorých sa deti predškolského veku môžu hravou formou naučiť hygienickým návykom, pravidlám slušného správania alebo iným užitočným veciam. Prvá zo série náučných a zároveň zábavných kníh, ktorých autorom je Miro Jaroš, vyšla na sklonku minulého roku s názvom Čisté rúčky. Druhou v poradí sú Čarovné slovíčka. Knihy sú určené pre deti od jedného roka.
„Čarovné slovíčka som sa naučil kedysi z programu pre deti "Poďte s nami". Pamätám si, že keď som prvýkrát poďakoval svojej mame za obed, dojalo ju to,“ spomína Miro Jaroš a dodáva: „Som rád, že som mohol pracovať aj na tejto  knižke pre deti. Ja skutočne verím, že čarovné slovíčka majú  zázračnú moc a  svet je s nimi krajší. Napísal som o tom aj pesničku, ktorá je súčasťou knižky. Medzi už všedné "ďakujem a prosím" som zaradil aj prepáč, je mi ľúto, mám ťa rád, na zdravie a všetko najlepšie.“
 
Miro so svojimi detskými čitateľmi
 
Ak pôjdete s deťmi podľa pesničky a knižky naučíte ich, kedy treba čarovné slovíčka použiť. Knihu ilustrovala Mária Nerádová. 
 
Pesničku, v ktorej sa Miro Jaroš s kamarátmi - opicou a papagájom učia čarovné slovíčka - si môžete vypočuť aj TU
 
 
 
Zdroj a foto: IKAR

- - Inzercia - -