Dnes je utorok, 11.august 2020, meniny má: Zuzana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Od malička som bio

marec 04, 2015 - 07:18
So smiechom o sebe hovorí, že je žena do koča aj do voza. Asi o nej viete, že miluje hudbu a keď si hlava potrebuje oddýchnuť od skladania piesní a textov, veľa kreslí. Nenávidí umývanie riadu a okien, naopak, baví ju pohľad na to, ako rýchlo malé smietky miznú vo vysávači. Speváčka a aj šikovná gazdiná – Zuzana Smatanová.

Keď sa na to pozrieme komplexne, označila by si samú seba za Praktickú Slovenku?

Úprimne, áno. Dokonca sa nebojím o sebe povedať, že som „do koča aj do voza“. Vyrastala som na dedine, takže všetky práce v rodinnom dome a na záhrade boli, a stále sú, samozrejmosťou. Ako deti sme s bratom museli vedieť robiť takmer všetko, od domácich prác s mamou, kosenia trávy klasickou kosou, kopania zemiakov, hrabania sena, rúbania dreva s otcom až po starostlivosť o dobytok. Dnes som hrdá na to, že to všetko viem, pretože zbytočne nefňukám a dokážem si na vlastnú päsť s kadečím poradiť.

Naopak, v čom nie si praktická ani náhodou?

Moja nepraktickosť je skôr úzko spojená s lenivosťou sa konkrétnu vec naučiť, aby som v nej praktická bola. Inak si nemyslím, že mám s niečím výrazný problém. Napríklad ma nikdy nechytilo pečenie, takže v príprave koláča skôr tápem, hoci mám pred sebou recept. Asi nemám k pečeniu vytvorený vzťah, ale keby som dostala v nejakej súťaži úlohu upiecť koláč, určite to urobím a asi by bol aj chutný.

Stále je v móde byť bio. Prepadla si aj ty bio „ošiaľu“?
 
Takto sa stravujem odmalička, takže žiaden módny „bio ošiaľ” ma neprepadol, pre mňa to je normálna vec. Máme veľkú záhradu s ovocnými stromami a skleníkom, takže všetku zeleninu a ovocie sme si vždy vedeli vypestovať sami. Ak mame chýba mrkva do polievky, vybehnem za dom a vytiahnem ju zo zeme. Kedysi sme dokonca chovali kozu, takže som bola zvyknutá piť kozie mlieko, ktoré mi veľmi chutilo. V Bratislave mi taký komfort so záhradou za panelákom chýba, preto sa rada a celkom často vraciam domov za domácou stravou.
 
Viac sa o Zuzke Smatanovej dočítate v aktuálnom vydaní Praktickej Slovenky!
 

- - Inzercia - -