Dnes je streda, 06.júl 2022, meniny má: Patrik, Patrícia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Opäť v škole so zdravými a čistými zúbkami

august 21, 2014 - 13:17
Už sa opäť pomaly končí august a dvojmesačné prázdniny utiekli ako šibnutím prútika. Deti sa vracajú späť do školy. Niektorí majú doma prvákov, a tak im toto obdobie, prirodzene, robí vrásky na čele. Nech ide o dieťa v rôznom veku, každý rodič sa snaží oň čo najlepšie postarať a nabaliť mu všetko, čo by mohlo počas dňa potrebovať.
Foto: 
Základom úspešného dňa je výživná a zdravá desiata, plná vitamínov. Nielen preto, že deti sa vyvíjajú a telo si žiada, ale tiež potrebujú mať veľa energie, aby dokázali udržať v škole pozornosť počas celého vyučovania. Svoje početné zastúpenie by určite mala mať zelenina, ovocie, či prírodné ovocné šťavy bez pridaných cukrov a sladidiel. Tieto zdraviu prospešné potraviny sú však už menej priateľské k zubom a zubnej sklovine. Zvlášť ak ide o citrusy. Preto sa odporúča po ich konzumácií vypláchnuť ústa čistou vodou alebo si dať žuvačku bez cukru, ktorá vyrovná pH v ústach.
 
Deti sú známe aj ako verní milovníci sladkostí, ktoré tiež neprospievajú zdraviu, a preto by rodičia mali zvážiť, či im ich konzumáciu povolia. Ak sa tak rozhodnú, mali by im ich podávať spolu s hlavným jedlom, nie ako samostatný medzi chod.  Sladkosti môžeme tiež nahradiť i žuvačkami pre deti, Orbit for Kids, ktoré sú zdravšou alternatívou. Majú sladkú príchuť, a tak majú u detí rovnaký úspech ako čokoláda, či keks.
 
 
O zuby by sa mali všetci príkladne starať a udržiavať ich čisté. Počas dňa ale väčšina detí nemá možnosť vyčistiť si zuby poriadne zubnou kefkou a všetkými potrebnými pomôckami. A keď máme úprimne povedať, ani sa im nechce. Teda aspoň väčšine. Preto by mali byť do každej správnej desiatej pribalené žuvačky bez cukru Orbit for Kids, ktoré sú vhodným pomocníkom v takýchto situáciách. Zvýšia tvorbu slín a pH v ústach, čím pomáhajú bojovať proti zubnému kazu. 
 
Zdroj a foto: Orbit

- - Inzercia - -