Dnes je štvrtok, 13.august 2020, meniny má: Ľubomír
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Oscary 2015: Šaty a doplnky, ktoré najviac zaujali

február 23, 2015 - 12:42
Počas 87. ročníka Academy Awards sa na červenom koberci stretlo množstvo slávnych osobností filmového a hudobného priemyslu. Okrem nich sa predviedli aj módni návrhári, ktorí svojim stálym zákazníkom vytvorili jedinečné kusy oblečenia. Tohtoročné slávnostné odovzdávanie Oscarov sa nieslo v znamení jednoduchosti.
Herečky a speváčky si na oscarový večer zvolili väčšinou priliehavé šaty zvýrazňujúce postavu, zväčša jednofarebné a bez výrazného zdobenia. Rovnako to nebolo ani s doplnkami či líčením, všetky stavili na prirodzenú krásu. Veľmi obľúbeným strihom sa stal strih „malá morská panna“, pri ktorom sa spodný časť splývavých šiat rozširuje do krátkej vlečky. Z farebných odtieňov prevládali svetlé, biela, béžová, rôzne odtiene ružovej a červenej.
 
 
Budúca nevesta Lady Gaga nesklamala svoju povesť a na Oscaroch sa predviedla v plnej paráde. Bohatú večernú róbu doplnila červenými koženými rukavicami a výrazným rúžom rovnakého odtieňa.
 
 
Na galavečere nebola len čestným hosťom. Svoje spevácke vystúpenie predviedla taktiež v bielych šatách princeznovského strihu. Zdá sa, že sa na nastávajúcu svadbu teší tak veľmi, že skúša v akých svadobných šatách by vyzerala najlepšie.
 
 
To, že v jednoduchosti je krása ukázala aj austrálska herečka Cate Blanchett. Čierne šaty značky Margiela by neboli ničím výnimočné, keby Cate nestavila na masívny tyrkysový náhrdelník.
 
 
 
Nosením jednoduchých šiat je známa aj Marion Cotillard, ktorá bola nominovaná na Oscara za film Two Days, One Night. Na oscarový večer zvolila biele šaty o Christiana Diora s netradičným strihom. Okrem malej čiernej kabelky k šatám nemala žiadny výraznejší doplnok.
 
 
Na červenom koberci zažiarila ako Malá morská víla aj Lupita Nyong'o v šatách od Calvina Kleina, ktoré boli zdobené množstvom bielych periel.
 
 
Šaty tohtoročnej najlepšej herečky Julianne Moore pochádzajú z dielne Chanel a ruku k dielu priložil aj samotný Karl Lagerfeld. Na prvý pohľad možno vyzerajú jednoducho, na ich dokončenie bolo potrebných 27 ľudí a neuveriteľných 987 hodín práce. Celé sú totiž pokryté 80-timi tisícmi ručne maľovanými živicovými flitrami a ručne vyrobenými kvetmi zo slonoviny.
 
 
Rovnako aj šaty ostatných dám, hoci boli na prvý pohľad jednoduché, boli doplnené určitým zaujímavým detailom dopĺňajúcim celok. Či už išlo o veľký látkový kvet na šatách Gwyneth Paltrow alebo o výrazný náhrdelník Scarlett Johansson.
 
 
Viac fotografií nájdete v galérii pod článkom.
 
Zuzana Čapčíková
Zdroj: Elle, Vogue
Foto: SITA/AP
 

- - Inzercia - -