Dnes je pondelok, 28.november 2022, meniny má: Henrieta
Čas čítania
5 minutes
Zatiaľ prečítané

PINK - ,,Som chodiace klišé!“

október 02, 2012 - 11:29
Odrazu nemá problém hovoriť o plienkach a detských hovienkach. Vo svojom prejave obmedzila nadávky a rozcitlivie sa pri každej vete, v ktorej sa spomenie jej milovaná Willow. Kam sa podela tá drsná PINK?
Foto: 

Štyri roky sme od nej nepočili ani notu. Medzitým sa stihla rozísť, opäť dať dokopy so svojím manželom, porodiť nádhernú dcéru Willow a nahrať nový album o rôznych formách lásky. A znie aj vyzerá lepšie ako kedykoľvek predtým... Ale ona sa v skutočnosti až tak nezmenila. Je to stále tá istá rockerka, akurát je aj matkou. A lepšou ako predpokladala. V úprimnom a zábavnom rozhovore nám Pink (32) prezradila, ako vznikal jej posledný album The Truth About Love, kde nachádza inšpiráciu a čo pre ňu znamená jej rodina.   


Po vyše roku po narodení tvojej dcérky sa konečne vraciaš na koncertné pódiá a musíme skonštatovať, že vyzeráš lepšie ako kedykoľvek predtým. Kam zmizol tvoj tehotenský tuk?
Priberám vždy rovnomerne, takže to na mne nie je vidieť, keď mám na sebe správne oblečenie a ak to nie je príliš veľa tuku. Ale už sa na tom pracuje. Napriek tomu by som to absolvovala celé znova. Keď sa pozerám na Willow, pribrala by som ešte 16-tisíckrát. Zbožňujem ju.


Na Twitteri sa nedávno objavila tvoja fotografia, ako ju dojčíš v backstage. Vyzerá to dosť cool. Všetko to pozlátko, kostýmy a vysoké opätky a uprostred matka s malým bábätkom.
Ach, nedojímajte ma, budem plakať... Čo už, je to malá hladoška. Myslí len na jedlo. Presne ako ja.


Čo by si chcela, aby tvoja dcéra zdedila po tebe a naopak, čo by radšej nemusela?
Chválabohu je krásna po manželovi a má moju povahu, takže nebude mať problém. Už má aj niektoré moje ťahy, napríklad dvíhanie jedného obočia. Carey mi minule povedal, že keď si dá Willow prvýkrát ruky vbok a začne gúľať očami, tak ma prehne cez koleno! Už sa na to teším...:D


Zmenilo ťa materstvo?
Totálne! Predtým som nechápala, ako môže niekto rozprávať o svojom dieťati dve hodiny a teraz, keď idem niekde na rozhovor, rozprávame sa o mojom dieťati a nikdy nie o mojom albume. Ale mne to nevadí. Momentálne som chodiace klišé.


Teraz, keď si zodpovedná matka, čo chceš robiť s tým, že Carey preteká na motorke a robí na nej otočky dozadu?
Otočky skončili. Snažila som sa mu dať ultimátum, aby prestal pretekať už pred ôsmimi rokmi, ale je to zbytočné. Je to jednoducho v ňom. Nedá sa mu to zakázať.


Je pravda, že si Careya požiadala o ruku počas pretekov tak, že si držala v rukách papier s nápisom ,,Vezmi si ma!“?
Áno, je to pravda. Najprv som mala pocit, že ma odmietol, pretože potriasal hlavou sprava doľava, ale potom som si uvedomila, že to je jeho typický tik a nevidel ma. Ale keď prechádzal okolo mňa po druhýkrát, všimol si ma a predčasne preteky skončil. Súhlasil. Bolo to veľmi romantické.


Zmenilo ho otcovstvo?
Áno, v mnohých ohľadoch. Má väčšie srdce. Je veľmi zábavné pozorovať muža, ktorý sa bezhlavo zamiluje do malého dieťaťa. A Willow to s ním teda vie. Dostane od neho čokoľvek jej napadne.


S Careyom ste si prešli búrlivými obdobiami, boli ste na rok rozídení a teraz máte spolu krásnu dcéru. Ovplyvnilo ťa to pri písaní pesničiek na album The Truth About Love.
Určite. Ešte stále musím občas zápasiť s démonmi v sebe. Byť spolu je niekedy náročnejšie ako byť od seba. Musíte sa stále učiť, ako spolu vychádzať. Ale inšpirácie na album som zbierala priebežne.


Vraj vaše hádky vyzerajú dosť šťavnato. Ktorá bola tá najhoršia?
Dnes sa už nehádame tak ako kedysi. Mám na ruke 13 štichov, poučila som sa...


13 štichov? Z čoho preboha?
To je dlhý príbeh. Stalo sa mi to, keď som sa mu snažila prerezať pneumatiky na motorke, lebo som nechcela, aby si na ňu sadol opitý. Predtým sme sa pohádali na nejakej kravine, čo sa stala veľmi dávno a ja som nechala horieť cigaretu pri posteli a chytila sa od toho celá izba, no hotová katastrofa... Ale ja som mu len chcela zachrániť život, preto som prerezala tie pneumatiky.


Čo si povedala lekárom v nemocnici?
Bola som vtedy dosť opitá, takže jediné, čo mi napadlo povedať, bolo, že som sekala ľad.


Bolo ťažké písať pesničky na The Truth About Love?
Vždy, keď začínam písať songy na nový album, desím sa, či budem mať vôbec svetu čo povedať. Špeciálne pri tomto poslednom som bola rozpačitá. Koho už len zaujíma nejaká matka v rokoch? Ale ako vždy, vypálilo to skvele a nakoniec som mala problém vybrať si, ktoré piesne dám na album, pretože ich mám odrazu 40! Texty na The Truth About Love sa mi písali úplne ľahučko. A to som sa bála, že mi budú napadať témy krútiace sa okolo plienok, cikania a kakania. Nikdy neviem, o čom bude pesnička, keď ju začínam písať. Je to ako s hádkou. Zrazu vznikne. 


Ako napríklad vznikol text Family Portrait? Je dosť osobný...
Všetky moje texty sú osobné. Family Portrait vznikol z básničky, ktorú som napísala v deň, keď od nás odišiel môj otec. Mala som osem rokov. Ostala zachytená v mojom denníčku, ktorý si so sebou vždy beriem do štúdia. Listujem v ňom a nachádzam mnoho inšpirácií.


Celý svet, vrátane hudobných kritikov, rád spomína na tvoje legendárne vystúpenie na odovzdávaní cien Grammy v roku 2010, kedy si predviedla nádherné akrobatické číslo na trapézach na pesničku Glitter In The Air. Ako sa dá spievať dolu hlavou?
Ja vlastne spievam lepšie, keď som dolu hlavou. Nie, vážne, bola to taká zábava! Pripomenula som si opäť roky, keď som sa venovala gymnastike. A ak tam bolo malé zaváhanie v mojom speve, tak to bolo naschvál, aby si ľudia nemysleli, že idem na playback. Playback je proti mojej filozofii.


Máš pri bábätku čas na žúry?
Áno, žúrujem medzi 1 a 3 ráno. :D Ale nie, ja sa už budím uprostred žúrky, keď vidím nadšený výraz môjho dieťaťa! Deti sú ako šteniatka. Radujú sa aj keď vás vidia 400-krát za deň.


Willow mala nedávno rok. Ale oslava vraj nebola. Prečo?
Pretože som bola v nemocnici. Vyberali mi žlčník. Aj tak som ho nepotrebovala. Ale aj tak sa bojím, že moja dcéra raz príde ku mne a vynadá mi, že som opäť upriamila pozornosť na seba a zožala všetku slávu!


Boli sme u teba zvyknutí na drsnejšie texty. Nie sú tvoje texty príliš soft po tom, čo si sa stala matkou?
Niektorí ľudia mali strach, že môj nový album budú samé balady. To teda rozhodne nie sú... Síce tam trocha menej nadávam, ale napriek všetkému je to vtipný tanečný rock-and-rollový album.


MILOVNÍČKA TARANTINA
Rodáčka z Philadelphie, vlastným menom Alecia Beth Moore, si zvolila svoje umelecké meno podľa jednej z hlavných postáv v Tarantinovom filme Reservoir Dogs (Mr. Pink) a podľa svojej ružovkastej farby pokožky. Prvýkrát na seba upozornila v singli There You Go z jej debutového albumu Can’t Take Me Home, ale komerčný celosvetový úspech priniesol až Missundaztood, z ktorého sa predalo až 13 miliónov kusov. Boli na ňom single ako Get the Party Started, Don't Let Me Get Me, Just Like a Pill a Family Portrait. Jej aktuálny album má meno The Truth About Love a je šiesty v poradí. Prvý singel Blow Me One Last Kiss boduje vo všetkých svetových hitparádach. A to je len začiatok…

 


Text: Alexandra Okálová
Foto: SONYMUSIC

- - Inzercia - -