Dnes je sobota, 31.júl 2021, meniny má: Ignác
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príbeh nežných korálok

apríl 09, 2010 - 16:15
Túžite byť výnimočná? Chcete byť skrášlená niečím, čo nevidíte na každom rohu? Hľadáte tip, ktorý nie je na trhu? Žiadny problém. Ak máte šikovné ruky, kúpte korálky a drôtiky - a budete jedinečná!
Foto: 

Našu čitateľku Renátu Balogovú priviedla k výrobe týchto pôvabných šperkov náhoda. V snahe pomôcť blízkemu príbuznému, ktorý po ťažkej operácii mohol hýbať iba rukami, prišla s nápadom vyrábať z tenkých, ohybných drôtikov rôzne obrazce a figúrky. Neskôr si ako praktická a esteticky vnímavá žena uvedomila, že takto sa dá spojiť príjemné s užitočným a vznikli prvé šperky. Sú originálne, jedinečné a  majú úspech v širokom okruhu jej priateliek a známych. Aj preto sa pani Renáta rada podelila o tajomstvo ich výroby

Čo potrebujeme:

Klieštiky na tvarovanie a prestrihnutie drôtu.
Hrubší drôt na výrobu korpusu a tenší na vypletanie. ( Môžete použiť aj bežný medený, elektrikárský, ale zlaté a strieborné nájdete v obchode da Vinci).
Korálky, rôznych farieb a veľkostí, riečne perly, minerály, farebné polodrahokami, tu sa fantázii medze naozaj nekladú.

Ako na to.

1.    Hrubší drôtik 1,2mm vytvarujeme do základného tvaru šperku.

 

 

 

 

 


2.    Na tenší drôtik navliekame korálky, či iné ozdoby a omotávame ho okolo hrubšieho

 

 

 
3.    na záver navlečieme šnúrku, prípadne na hrubšom, základnom drôtiku vytvarujeme pomocou klieštikov háčik na zapínanie. Originálny šperk je na svete a ostáva už len zladiť ho s celkovým outfitom a pripraviť sa na obdivné pohľady okolia.

 

 

Pripravila: KATARÍNA HANZELOVÁ
Foto: Oles Cheresko

- - Inzercia - -