Dnes je utorok, 20.apríl 2021, meniny má: Marcel
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Tradície na svetovej úrovni

júl 22, 2011 - 09:02
Veľa z nás túži po príjemnej dovolenke, ale málokto sa teší na únavnú cestu, ktorá vás vyčerpá hneď na začiatku. Prečo nezažiť všetko, čo ponúka leto práve na Slovensku? Odbúrate tak stres z cestovania, z posunu časového pásma a nebudete strácať čas ani prispôsobovaním svojho biorytmu.
Foto: 

Obľúbené slovenské destinácie sú dnes zariadené s dôrazom na komfort, služby sa vyrovnajú rezortom v zahraničí. Vybrali sme pre vás 4 najlepšie hodnotené centrá zábavy a oddychu.

Ekologická dovolenka
AquaCity Poprad

V regióne Vysokých Tatier  sa nachádza množstvo nádherných miest na odpočinok v prírode.  Moderný vodný park sa snaží oblasť nezaťažovať a chrániť životné prostredie. Využíva geotermálnu vodu a slnečnú energiu na prevádzku jedného z najväčších vodných svetov na Slovensku. Pre tieto priority získal aj množstvo certifikátov a svetových ocenení. Dovolenkujúcim návštevníkom ponúka Aquacity komfortné ubytovanie v areáli s výhľadom na veľhory, interiérový aj exteriérový aquapark, wellness a Spa, fitness, kryocentrum, zábavné bary, detské kútiky a Fun park. Ak zatúžite po rozkvitnutých lúkach a slnkom zaliatych skalách, Vysoké Tatry sú len 15 minút cesty od strediska.
Viac info na: www.aquacity.sk

Idylka na Orave
Terchovské apartmány

Centrum pre horské výlety do Vrátnej, športové vyžitie nespočetných druhov, relax v centre Terchovec a výborné špeciality slovenskej kuchyne si užijete počas leta aj zimy. Národný park Malá Fatra ponúka veľa zaujímavostí prírody. Ubytovaní budete v novučičkých drevodomoch s luxusným zariadením. Medzi najväčšie atrakcie v horskom prostredí patrí bezpochyby zlaňovanie stromov v lanovom parku a vodné športy na rieke Váh. S trochou adrenalínu určite zabudnete na každodenné starosti.
Viac info na: www.apartmanyterchova.com

Medzi džungľou a westernom
Tatralandia

Celoročne otvorený areál vodnej zábavy na Liptove je najväčší na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Jeho súčasťou je Holiday Village, mestečko s viacerými možnosťami ubytovania plného fantázie. Aquapark ponúka aktivity v 14-tich bazénoch, 29-tich tobogánových dráhach a šmýkačkách, keltský saunový svet, wellness, bazény s džungľou pre deti a veľkým lákadlom je aj Westernové mestečko. Užijete si atmosféru divokého západu s rôznymi kaskadérskymi vystúpeniami, štýlovými reštauráciami a obchodíkmi. Nachádza sa v ňom prírodný amfiteáter pre 3000 divákov, v ktorom sa denne odohrá niekoľko vystúpení a nechýba ani originálny vláčik Union Pacific.
Viac info na: www.tatralandia.sk

Vodné živly v akcii
Rekreačný komplex Vadaš

Na juhu Slovenska, v slnečnom meste Štúrovo, nájdete pestrý rekreačný a vodný areál Vadaš. V príjemnej termálnej vode si oddýchnete, v lagúne si užijete umelé vlnobitie, v plaveckých bazénoch, na rôznych kurtoch a ihriskách rozhýbete svoje telo. Ponorení do masážnych bazénov ho zasa uvoľníte. V tesnej blízkosti komplexu je prírodné jazero s možnosťou rybolovu, člnkovania či jazdy na koni. Pre tých, ktorí dávajú prednosť naturizmu, je vyhradená nudistická pláž. Stredisko je vhodné pre rodiny s deťmi, je tu veľa možností ubytovania od hotela po stany, pre prípad nepriaznivého počasia krytý bazén a sauny. Mesto susedí s historicky významným Ostrihomom. Môžete v ňom obdivovať baziliku z 11.storočia, súčasťou ktorej je aj arcibiskupská klenotnica a krypta v staroegyptskom štýle. Stačí sa prepraviť na druhý breh Dunaja.
Viac info na: www.vadas.sk

Autor: Ivica Augustínová, Poppy
Foto: Archív firiem

- - Inzercia - -