Dnes je piatok, 22.január 2021, meniny má: Zora
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Putin sa správa ako Hitler v Československu

marec 31, 2014 - 16:59
Ruské kroky na Ukrajine pripomínajú agresiu Adolfa Hitlera z roku 1938, ktorá viedla k anexii nemecky hovoriacich regiónov Československa. V pondelok to uviedol nemecký minister financií Wolfgang Schäuble.
Foto: 
"Vieme o tom všetko z histórie," povedal Schäuble skupine študentov. Reagoval tak na argumenty ruského prezidenta Vladimira Putina, ktoré použil pri anexii Krymu. Putin odôvodňuje vyslanie vojakov na Krym ochranou etnických Rusov na Ukrajine. "To sú metódy, ktoré Hitler použil na obsadenie Sudetov," povedal bez škrupúľ nemecký minister. Hoci nemeckí lídri zriedka robia prirovnania s nacistickou érou, Schäuble skonštatoval, že mu to všetko pripomína Hitlera, ktorý išiel "chrániť" etnických Nemcov do Československa.
Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble
 
Pred Schäublem sa už v podobnom zmysle začiatkom mesiaca vyjadrila aj bývalá prvá dáma Spojených štátov a exministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová. Zásah Moskvy na Ukrajine aj podľa nej pripomína inváziu do Československa z 30. rokov. "Je to to, čo robil Hitler v 30. rokoch," povedala Clintonová. Hitler neustále hovoril, že sa k Nemcom v iných štátoch nesprávajú dobre a on ich musí ísť chrániť, dodala. 
 
Hitler najprv pripojil k Nemecku časti Československa, kde žili asi tri milióny nemecky hovoriacich občanov, a o rok neskôr prebral kontrolu nad zvyškom krajiny.
 
Zdroj a foto: SITA

- - Inzercia - -