Dnes je piatok, 16.apríl 2021, meniny má: Dana, Danica
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Rodina má držať pokope

august 06, 2010 - 15:21
Keď sme ešte s bratom boli malí, mama nám vždy prízvukovala, aby sme držali pri sebe za každých okolností. V dospelosti sme začali s bratom podnikať. V istom období sa nám prestalo vo firme z ničoho nič dariť. Nevedel som si to vysvetliť. Aj napriek ťažkému obdobiu, ktoré som prežíval, som si našiel ženu svojho života. Bola rozvedená s dvomi malými deťmi, no to mi neprekážalo. Práve naopak.
Foto: 
Nevedel som si náš život bez tých malých nezbedníkov ani predstaviť. Zakrátko som mal svadbu a za svedka mi nebol nik iný, ako môj brat. Keď sme so ženou čakali tretie dieťa a prvé spoločné, poprosil som brata, aby predal rodičovský byt. Chcel som za utŕžené peniaze kúpiť väčšie bývanie pre moju rodinu, keď sa mi tak rozrastala. Brat stále tvrdil, že nemá čas alebo že nemôže. Rozhodol som sa teda, že skontaktujem realitnú kanceláriu sám. Manželka mi povedala, že ešte predtým, ako tam zavolám, nech zavolám a poradím sa s pani Emíliou o tom, ako dom najvýhodnejšie predať.

Ona sa totiž na pani Emíliu obracala často s problémami, s ktorými si nevedela rady. Tak som teda zavolal a povedala mi niečo, čomu som nechcel veriť. Povedala, že nemôžem predať niečo, čo sám nemám, a ak sa mi to potvrdí, mám myslieť len na slová svojej nebohej mamy. Aj keď to bolo veľmi nepravdepodobné, hneď na druhý deň sa mi slová pani Emílie naozaj potvrdili. Rodičovský byt už nebol náš. Môj brat ho predal bez môjho vedomia pred vyše rokom.

Veľmi som sa chcel hnevať, veľmi som bol nešťastný, no veril som, že to, čo mi pomôže, je ukryté v druhej časti predpovede. A to, že si mám spomenúť, k čomu ma vychovávala mama. Hneď som vedel, čo to je, a aj som to bratovi namiesto výčitiek a hnevu povedal. Povedal som mu, že stojím pri ňom. Až potom sa mi s plačom priznal, že je gambler, Prehrával majetok po rodičoch, aj peniaze firmy. Teraz je na liečení a ja stojím pri ňom naďalej. Lebo len tak sa dá dostať jeho, ale aj môj život do starých koľají.

Máte v živote problémy a potrebuje poradiť? Neváhajte a zavolajte veštici Emílii na telefónne číslo 0900 612 627 - kód 155.

MegaVox, Cena hovoru zo SR: 1,49 €/min.

- - Inzercia - -