Dnes je streda, 05.august 2020, meniny má: Hortenzia
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Slovenka roka 2015: Ivanna Čandová

marec 26, 2015 - 15:17
IVANNA ČANDOVÁ, majiteľka a konateľka spoločností OLEJOVITA s.r.o., GLANDULA MYSTERY, ktorá vyrába, balí a distribuuje výživový doplnok OLEJOVITA®. V roku 2013 získala ocenenie Podnikateľka Slovenska v top kategórii Vynikajúca podnikateľka.
1. Ktorý moment bol kľúčový vo vašom profesionálnom a osobnom živote?
 
Pre mňa bola vážnou udalosťou chvíľa, keď mi diagnostikovali poruchu funkcie štítnej žľazy a ja som začala zisťovať a čítať, čo to pre mňa znamená a ako ma to môže obmedziť v ďalšom živote. Moja diagnóza bola štartovacím momentom, ktorý ma priviedol k dnešnému podnikaniu, k snahe pomôcť nielen sebe, ale aj ďalším ľuďom. Prežila som aj dramatickú chvíľu, keď mne a mojej rodine doslova išlo o život – to bolo v júni 2011, keď nám udrel do domu guľový blesk...
 
2. Čo považujete za svoj najväčší úspech?
 
Najväčším profesionálnym úspechom je to, že môj výživový doplnok OLEJOVITA  pomáha mnohým ľuďom, ktorí majú problémy s endokrinnými žľazami a trpia nedostatkom organickej formy jódu. Teší ma, že som dokázala pretaviť nazbierané vedomosti a poznatky, ktorými som pomohla sebe. V osobnom živote ma teší, že môj syn úspešne skončil vysokoškolské štúdium druhého stupňa. Myslím, že je to slušný, dobre vychovaný a vzdelaný mladý človek, čo ma robí hrdou mamou a viem, že nesiem na tom svoj podiel. 
 
 
3. Čo máte na svojej práci rada?
Viete, človek by chcel, aby všetko išlo ľahko a hladko. Zo skúsenosti môžem povedať, že ľahko nejde nič. Keď sa niečo aj zdá byť ľahké, predsa vás to núti zamyslieť sa, či toto rýchle riešenie je to správne. Až keď čas potvrdí správnosť vášho rozhodnutia, prichádza radosť a úľava. Sú to vlny adrenalínu  napriek tomu, že podnikanie by malo byť o chladnom a pokojnom premýšľaní. No podľa môjho názoru ženy nedokážu tak chladne a pokojne kalkulovať ako muži. A tak sa u mňa strieda napätie a úľava a, samozrejme, občas aj sklamanie.
 
4. Ako sa vám darí skĺbiť pracovné a rodinné povinnosti?
 
Táto otázka vyvoláva vo mne úsmev aj obavy. Úsmev preto, že každá myšlienka na moju rodinu je pre mňa potešením spojeným s pokojom, pohodou a v neposlednom rade aj podporou. Obavy mám z toho, aby som to nezakríkla. Žijem s partnerom, obaja máme deti z predchádzajúceho vzťahu. Takže mám vo svojom kruhu troch mužov, všetci sa vieme navzájom podporovať, rešpektovať a tolerovať. 
 
5. Čomu vás vaša práca naučila?
 
Práca ma naučila v prvom rade trpezlivosti a zároveň tomu, že nič nie je nemožné. Majte víziu a cieľ, verte vo svoje schopnosti a hľadajte riešenia. Výsledok sa dostaví. A podpora rodiny vo chvíľach, keď máte pochybnosti, je tou správnou „živou vodou“, ktorá vás pokropí a vy znovu ožijete.
 
Zdroj a foto: red

- - Inzercia - -