Dnes je sobota, 28.november 2020, meniny má: Henrieta
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Lepšia ako Madonna!

marec 14, 2010 - 18:06
Hovorí sa, že je nová Madonna. Ale nie je. Lady Gaga je oveľa lepšia – vie totiž spievať! Koncert čerstvej víťazky troch hlavných cien British Awards sme zažili na vlastnej koži v Londýne. A bol skvelý.
Šlo takmer o divadelné predstavenie s výpravnou vizuálnou šou. Pričom hercami boli aj samotní diváci. Kópií speváčok by ste napočítali desiatky. Peroxidovo blond dlhé vlasy, v nich veľké mašle, trblietavé outfity. A všetky si vykračovali po londýnskej O2 Arene bez siloniek, bez svetríkov. Úplne vážne! Bolo tam síce tak dva stupne pod nulou, ale z metra sa rojili ľudia v oblečení, ktoré si mi „nahadzujeme“ až v tridsaťstupňových horúčavách. Londýn je totiž v tomto prazvláštny. Stačí, aby tam spomedzi mrakov vyšlo na jediný deň slnko a jeho obyvatelia vymieňajú gumáky za žabky a pršiplášte za tričká s krátkym rukávom. Áno, aj v zime.

Mimochodom, O2 Arena je presne taká hala, aká by mala stáť v Bratislave-Petržalke. Teda, ak sa politici s biznismenmi dohodnú a rozhodnú. Je to malé mesto v meste a rozhodne sa doň oplatí ísť viac ako v nedeľu do preplneného Auparku. Má totiž sedemnásťtisíc štvorcových metrov a len do koncertnej sály sa zmestí až dvadsaťtisíc ľudí. Pričom sú tam všade dookola ešte reštaurácie a bary, herne všetkého druhu pre dospelých i pre deti, atypické obchody a la Michael Jackson a, samozrejme, desiatky kín i diskoték. V jednej z nich dokonca vôbec nehučí muzika, pretože každý návštevník vďaka mikročipu v uchu tancuje na vlastnú hudbu, takú, akú si sám vyberie. A viete, koľko je tam toaliet? Jedna na päťdesiat ľudí, tak si to vypočítajte...

Ale vráťme sa k Lady Gaga. Netreba pripomínať, že londýnska hala bola na jej koncert vypredaná. Táto Američanka talianskeho pôvodu „dostala“ všetky vekové generácie. Dvadsaťtriročná Stefani Joanne Angelina Germanottová je totiž ovplyvnená vekom overenými pánmi Davidom Bowiem, skupinou Queen, aj trochu mladšími hudobnými géniami Madonnou a Michaelom Jacksonom. A možno sa raz k nim zaradí aj Stefani. Tá už od štyroch rokoch hrala na klavíri, v trinástich zložila prvú skladbu a v sedemnástich bola ako jedna z dvadsiatich ľudí celého sveta prijatá na prestížnu Tish Shool of The Arts v New Yorku. No a dnes ju kopírujú stovky dievčat a podľa jej podoby bola už vytvorená aj bábika Barbie. V Číne.

Vlastne ani nie je náhoda, že mladučkú Lady Gaga momentálne celý svet mladých ľudí napodobňuje. Krásne spieva, hrá na klavíri, robí nezabudnuteľnú šou a nezabúda na seba pútať pozornosť výstrelkami. O jej mnohovrstevnosti vypovedá už aj fakt, že bola nedávno podľa NME vyhodnotená za najlepšie aj najhoršie oblečenú celebritu zároveň. Na verejnosti si často dáva karnevalové masky a jej čierne šaty na ramienka s nazberanou sukňou nosia tisíce dievčat i žien po celom svete ako uniformu. Čo londýnsky koncert vlastne iba potvrdil. Začal sa o hodinu neskôr, ako mal, až o desiatej, ale do jeho konca po polnoci iste nikto neodišiel. Veď ako spieval idol Stefani Fredie Mercury Show must go on, Šou musí pokračovať. Treba preto veriť, že takéto nezabudnuteľné predstavenie časom zažijeme aj u nás. Na Slovensku.

Autor: DINA MAXOVÁ
Foto: isifa

- - Inzercia - -