Dnes je piatok, 16.apríl 2021, meniny má: Dana, Danica
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Od začiatku som verila nášmu vzťahu

január 18, 2011 - 11:44
Keď nedávno na istej spoločenskej akcii v rozhovore so Štefanom Skrúcaným niekoľkokrát zopakovala, že 15. januára 2011 si má urobiť voľno, dalo sa to tušiť. Teraz je to však už jasné. Tohtoročný 15. január si speváčka Sisa Sklovska vybrala za svadobný deň.
Foto: 

Svadobné zvony už boli pripravené zvoniť dive Sise Sklovskej aj v minulosti. A ani ona nebola proti. Pred štyrmi rokmi pripustila, že čas do chvíle, keď sa postaví pred oltár, sa dá počítať na dni. Čo však ona mienila, život zmenil a vzťah, ktorého vyvrcholením sobáš mal byť, sa skončil. „Čo má prísť, príde,“ nehádzala speváčka flintu do žita, aj keď deň D pre ňu prestal byť témou dňa. Tú z neho opäť spravil až riaditeľ jednej z najväčších poisťovní na Slovensku Juraj Lelkes. So Sisou sa prvý raz stretli pred takmer deviatimi rokmi. „V jednej bratislavskej kaviarni spievala na výstave obrazov a bola nádherná. Hneď mi napadlo – keby si tak bola moja,“ priznal po čase. Vtedy však boli aj on, aj ona zadaní. Občas na ňu myslel a ona na neho, občas ju pozval na obed a ona prišla, ale na spoločnú budúcnosť to nevyzeralo. „Jedného dňa sa však Sisa sama od seba objavila v mojej kancelárii. Bol som neskonale šťastný. Nemuseli sme si nič vysvetľovať a na konci toho dňa sme mali naplánovanú prvú spoločnú dovolenku,“ vracia sa na začiatok vzťahu čerstvý novomanžel. Lebo z vlaňajšej cesty na druhú stranu zemegule sa vrátili ako zaľúbený pár.

Áno so slzami v očiach
Večera po jej nedávnom návrate z Číny sa začala ako každá iná, ale skončila sa inak. „Len tak mimochodom a úplne spontánne mi Juraj navrhol, aby sme sa zobrali. Skôr než som súhlasila, od šťastia som sa rozplakala,“ usmieva sa Sisa. Jej prikývnutie odštartovalo svadobné prípravy. Keďže v Sisinom prípade to bola premiéra, chcela ju stráviť obkolesená najbližšími. Pri hľadaní miesta teda ani na chvíľu nemali ani jeden, ani druhý v úmysle prekročiť hranice Slovenska. Voľba nakoniec padla na dobový kaštieľ Amade Château vo Vrakúni neďaleko Dunajskej Stredy. Nevesta si objednala šaty v netradičnej žltej farbe u mladého nitrianskeho návrhára Andreja Baranika, ktorý ju do svadobného neobliekol prvýkrát. Speváčka sa totiž v jeho modeli fotila pre predvlaňajší svadobný veľtrh. Vo všetkom ostatnom sa však Sisa držala tradícií. Pod účes a vizáž sa totiž podpísala jej dvorná vizážistka Alena Schulzová.

V sobotu nevesta, v nedeľu vydatá žena
O polnoci sa čerstvá pani Lelkesová zo svadobných šiat prezliekla do ľudového kroja, aby tak dodržala tradície a skončila pod čepcom. Kroj vystriedali krémové šaty vyhláseného barcelonského módneho návrhára Manuela Mottu. Neprezliekala sa však len ona, niekoľko oblekov za noc vymenil aj mladoženáč Juraj Lelkes.

Všetci naši blízki
Sto pozvaných hostí, medzi ktorými boli všetci blízki páru, zasadlo k svadobnému stolu, na ktorom ich čakalo medzinárodné slovensko-maďarské menu, ktorému kraľovala polnočná kapustnica, maďarská špecialita – polievka Ujházi, kapusta v rôznych úpravách a ryby. „Vyberala som všetko len to najlepšie, tak aby si tam svoje našiel každý – od vegetariánov až po milovníkov diviny,“ prezradila hostiteľka.

Jedenkrát a dosť
Aj keď svadobný deň bol ako vystrihnutý z dievčenských snov, jeho repete čerstvá nevesta nepripúšťa, lebo ako vystrihnuté zo sna sú všetky jej dni s mužom, ktorému sľúbila lásku a vernosť až do konca života. A ani on o nej nehovorí inak ako životnej láske. Doterajší vzťah ukázal, že si majú stále čo povedať, a keby aj hrozila tichá domácnosť, nevadí. Juraj totiž tvrdí, že so Sisou je krásne aj mlčať. To jej dáva nádej, že svadobný sľub splnia do bodky  a rozdelí ich len smrť. „V tejto chvíli som si tým istá. Preto nepochybujem, že to je nielen moja prvá, ale aj posledná svadba. Verím, že jediné, čo sa na našej láske bude meniť, bude to, že jej bude medzi nami stále viac.“

Autor: KATARÍNA ALBERTY ONDREJKOVÁ
Foto: Tony Štefunko

- - Inzercia - -