Dnes je piatok, 18.jún 2021, meniny má: Vratislav
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Vlasy prezradia všetky neresti!

máj 23, 2018 - 10:39
Naša koruna krásy je odrazom stavu nášho organizmu. Niekedy práve vlasy dokážu prezradiť aj to, pred čím si zatvárame oči. Sú totiž svedkom všetkých nerestí, ktorých sa na svojom zdraví dopúšťame. Ak o ne nechcete postupne prísť, mali by ste sa začať s cielenou starostlivosťou už dnes!
Foto: 

Vlas vyrastá z koreňa približne štyri až sedem rokov, potom dochádza k oddychovej fáze a nakoniec k jeho vypadnutiu. Desivý, no pravdivý kolobeh. Aktívna a oddychová fáza sa opakuje celý život, no už počas fázy pokoja začína rásť nový vlas, ktorý postupne vytláča ten starý. Takže nemusíte mať obavy! Vlasy dospelého človeka narastú za mesiac približne o jeden centimeter a ich počet je 100- až 200 000. Denne nám ich za normálnych okolností vypadne približne 100, teda presne toľko, koľko ich rastie na jednom centimetri štvorcovom hlavy. To, že na jeseň a v zime vlasy padajú viac, je iba mýtus.

Čím im škodíme?

Užívate antikoncepciu,  často nosíte nesprávnu pokrývku hlavy alebo podstupujete trvalú či si pravidelne farbíte vlasy na blond? Nevhodne zvolená kozmetika či nesprávne a časté tepelné úpravy vlasov premenia vašu korunu krásy na metlu. Pomoc by teda mala byť okamžitá! A to nielen zvonka, ale aj zvnútra. Ak vlasy vypadávajú, je dôležité zaradiť do jedálnička sóju, marhule, tekvicové jadierka, mäso, syry, šošovicu, olivový olej, ryby či bambusové výhonky.  Okamžite si však treba naordinovať aj prísun dôležitých vitamínov, ako sú železo, zinok, vitamín B6, B12, C a E, minerály a aminokyseliny. Zo svojho jedálnička, naopak, vylúčte kávu, alkohol alebo silný čaj, ktoré majú za následok zvýšené odvodňovanie, ktorým telo stráca živiny, a tým obmedzuje vstrebávanie vitamínov a minerálov dôležitých pre zdravý vývin vlasu. Klinické testy ukázali priaznivý účinok mastných kyselín v slnečnicovom, sójovom a pupalkovom oleji.

Pätoro zdravých vlasov

1.     Siahajte po šampónoch s prírodnými výťažkami.

2.    Pozorne si vyberajte spôsob úpravy vlasov.  Neoslabujte ich horúcim vzduchom, častým žehlením či chemickou úpravou.  Vlasy fénujte vždy minimálne z dvadsaťcentimetrovej vzdialenosti a na česanie používajte hrebene s riedkymi zubami alebo prírodné kefy so zaguľatenými štetinami, ktoré nepoškodia štruktúru vlasov.

3.    Nenoste vlasy stále zopnuté a pravidelne ošetrujte končeky. Raz za dva mesiace si ich nechajte podstrihnúť, aby sa neštiepili, a ošetrujte ich kvalitnou kozmetikou s obsahom esenciálnych olejov.

4.    Používajte kúry, elixíry, séra, balzamy a hydratačné masky, ktoré obsahujú výťažky z prosa, kokosového a olivového oleja, tea tree či aloe vera. Nezabúdajte na kondicionér, penové tužidlá či laky s obsahom proteínov a vitamínov. Prípravky by mali obsahovať ochranné filtre.

5.    Z prírodných receptov je pre brunetky vhodné oplachovanie žihľavovým čajom a ak ste blondínka, siahnite po odvare z harmančeka.

Prvá pomoc

Ak k drobným stratám už došlo, môžete si vybrať vlasový elixír, vlasovú vodu, šampón či výživné tablety. Za každých okolností siahajte po kvalitných vlasových radoch a nedajte sa odradiť cenou. Stačí si len vybrať podľa typu vlasov, farby či efektu, ktorý chcete dosiahnuť. Jednotlivé rady kozmetiky obsahujú prírodné výťažky, vitamíny ako aj kúry na okamžité ošetrenie. Taktiež ponúkajú množstvo farieb a kolorovacích šampónov na jednoduché domáce použitie.


Foto: pixabay.com

- - Inzercia - -