Dnes je piatok, 27.november 2020, meniny má: Milan
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Zbavuje ľudí prekliatia

apríl 19, 2011 - 11:48
Pre tridsaťjedenročnú VIERU VESELSKÚ zo Slovenského Grobu je baviť sa o duchovných veciach, neviditeľnej energii, zlých duchoch, uvalení kliatby či odklínaní také prirodzené, ako pri káve klebetiť o móde. Má to totiž vraj v génoch. Od babičky zdedila bylinkárske techniky, od dedka veštenie z kariet a od mamy jasnovidecké schopnosti.
Ak sa všetky tieto danosti skombinujú, potom sa netreba čudovať, ak Vieru Veselskú, alias Aliju, stretnete na prednáške Ako sa zbaviť prekliatia. Nielenže sama je odklínačkou zlých duchov, ale vedie o tom aj kurzy. Hovorí, že prekliate, urieknutie, porobenie môže mať rovnaké následky ako najzákernejšia choroba. Dokonca vedci, ktorí skúmali urieknutie a pripustili jeho existenciu, sa odvolávali na prípady smrti zo strachu, ktorý bol taký silný, že aj moderná lekárska veda bola bezmocná. U pacientov nastala úzkosť, nervový šok, klesol krvný tlak, až napokon srdce prestalo biť. A to sú tie nadprirodzené veci, ktoré sa často bránia logike. Alija hovorí, že prípady prekliatí sú rôzne, dôvody ľudí, ktorí k nej prichádzajú, sú však rovnaké.

Nadprirodzené dary
Keď počúvam Alijine neuveriteľné príbehy z detstva, zamýšľam sa nad tým, ako ju asi brali kamaráti, učitelia, rodina, keď im začala rozprávať o veciach, ktoré sú neviditeľné, nehmatateľné a nevysvetliteľné. Zasmeje sa a povie, že ju považovali za divnú, ale keď sa jej predpovede začali napĺňať, ľudia spozorneli. V rodine to mala jednoduchšie, keďže jej príbuzní sú akosi viac duchársky založení. „Babička bola bylinkárka a tiež vedela veci predvídať. Dedko zase, keď hrali chlapi karty, tak im z nich veštil. Mama a ja sme zdedili dar jasnovidectva. Ja tomu však radšej hovorím jemnocitnosť alebo schopnosť vidieť veci lepšie a otvorenejšie než bežní ľudia,“ hovorí o svojich nadprirodzených danostiach mladá žena. Pustí sa aj do vysvetľovania, ako to vlastne funguje, ale upozorňuje ma, že sú to veci, ktorým musí človek veriť. „Pôsobím ako akýsi komunikačný kanál a len tlmočím veci, ktoré k nám prichádzajú zhora. Mám aj dar jasnozrivosti, vidím bytosti, ktoré patria do duchovného sveta.“ Alija sa preto venuje aj vešteniu z tarotových, anjelských aj cigánskych kariet, ktoré sú pre ňu akýmsi usmernením, aby odhalila budúcnosť. Najčastejšie sú ľudia zvedaví na to, čo ich čaká, a Alija tvrdí, že im to vie povedať aj na niekoľko rokov dopredu. Závisí od individuality človeka, na aké časové obdobie je jej dovolené nahliadnuť do budúcnosti.

Predpovedala kamarátovu smrť
Už keď bola Alija malá, chodili vraj ženy ku kočiariku jej mamy a hovorili o zvláštnom dcérinom vyžarovaní. Prvý duchovný zážitok mala už ako sedemročná, keď jej zomrel dedko. „Prišiel za mnou k posteli rozlúčiť sa. Nezľakla som sa, pretože duchovný svet som odmalička vnímala ako prirodzený. V deň pohrebu som všetkým hovorila, že dedkovi je dobre, pretože mi to povedal,“ hovorí Alija a dodáva, že odvtedy sa jej v snoch začali objavovať udalosti, ktoré sa neskôr stali. V jednu noc mala vnuknutie, že učiteľovi dejepisu zomrie syn pri autonehode. Na druhý deň pred začatím hodiny povedala kamarátkam, že učiteľ nepríde, pretože mu ráno zomrel syn. „Čudovali sa, nakoniec si odo mňa aj odsadli, ale o desať minúť prišla triedna učiteľka a potvrdila to.“ Najsilnejšiu predpoveď, ktorú nemohla ovplyvniť, vraj zažila ako dvanásťročná. „Cítila som v sebe obrovskú silu a nutkanie povedať kamarátovi, nech sa ničoho nebojí, že zajtra príde deň, keď sa bude musieť postaviť svojmu strachu. Keď som ráno čakala na autobus do školy, videla som sanitku. Vedela som, že zomrel,“ spomína Alija a dodáva, že v takýchto prípadoch vraj pôsobí len ako komunikačný kanál, ktorý tlmočí veci zhora. Sebe vraj budúcnosť nevykladá ani sa na seba pri víziách nesústreďuje, vraj sa to nemá. Vedela však dopredu, že jej manželstvo bude trvať len sedem rokov, ale tvrdí, že niektoré veci sa musia stať, aby mohli prísť nové.                

Esencie, amulety, vydymovanie
Alija hovorí, že za ňou prichádzajú aj ľudia, ktorí sú na pokraji svojich síl a nevedia dôvod svojho utrpenia. A to môže byť vraj následkom urieknutia, bosoráctva či zakliatia. Formy urieknutia sú však rôzne a od toho sa odvíja aj ich závažnosť. Existuje dokonca aj niekoľkogeneračné urieknutie a Alija má skúsenosti s urieknutím až na sedem generácií. Začne nám rozprávať jednu záhadnú  nedávnu skúsenosť. „Očisťovala som jednu paniu, ktorá za mnou prišla s tým, že vôbec nevie, čo jej je, ale už dvadsať rokov má pocit, že to s ňou ide dolu vodou. K tomu sa pridružili zdravotné problémy. Prikladala som ruky na miesta, ktoré mala zasiahnuté ochorením, a jej telo začalo reagovať kŕčmi a mykaním. Trvalo to hodinu, ale zlú energiu sme z tela dostali von,“ opisuje Alija očistnú kúru, ktorú niektorí môžu nazývať aj vyháňanie diabla. Mladá žena dodáva, že v tomto prípade naozaj išlo o posadnutie zlou energiou či démonom. Prekliatie sa vysvetľuje ako pokus pôsobiť človeku telesné a hmotné zlo pomocou zlého ducha. Môže to spôsobiť psychické poruchy, depresie, maniodepresívne stavy, úzkosť, skľúčenosť, strach, ale i choroby, ktoré veľmi rýchlo prídu, dokonca podľa Alije aj neplodnosť, nádorové ochorenia, ktoré sa môžu končiť smrťou. Alija prezrádza, ako sa vykonáva takýto očistný rituál. Najskôr sa prečisťuje energetické biopole človeka takzvaným vydymovaním, pričom v každom rohu miestnosti musia byť zapálené sviečky. Potom prichádzajú na rad vyrobené esencie, ktoré majú základ v olejkárstve našich starých mám. Na výrobu esencie používa bylinky, niektoré sa zbierajú počas splnu. Nakoniec amulet, ktorý chráni pred negatívnymi silami, preliečuje a očisťuje telo. Alija sa usmeje, že poslednou pomôckou sú jej schopnosti. A tým ľudia môžu a nemusia uveriť.

Autor: ANNA BOČKOVÁ
Foto: Tony Štefunko

- - Inzercia - -