Dnes je streda, 18.máj 2022, meniny má: Viola
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Príbeh lásky: Mária Čírová a Maroš Kachút

október 07, 2010 - 20:41
Keď sa rodila láska medzi speváčkou Máriou Čírovou (21) a producentom Marošom Kachútom (35), ich rodičia boli nesvoji. Paradoxne, nielen otec a mama mladučkej plavovlásky sa obávali toho, že jej partner je o 14 rokov starší, ale aj Marošovi. Zdala sa im totiž príliš mladá.
Foto: 
Hudobnícky párik vďačí za zrod svojho vzťahu talentovej súťaži Coca-Cola Popstar, ktorá dnes už neexistuje. Maroš bol jej prvým víťazom a neskôr sa stal jedným z jej hlavných usporiadateľov a porotcov zároveň. „Mária bola vlastne poslednou víťazkou v celej tej sérii,“ zaspomínal si a jeho nežnejšia polovička pobavene reagovala: „A dokopy sa dali vlastne prvý popstar a posledná popstar a majú prvé malé popstar dieťa.“

Keď neboli spolu, boli online
Maroš si speváčku všimol už počas súťaže. Ona jeho nezaregistrovala. „Vedela som, že tam bude nejaký Maroš Kachút, vychytený producent, ale vôbec som ho nevidela,“ usmiala sa Mária, ktorá sa po svojom úspechu na podujatí chystala nahrať nový album u svojho kamaráta. Keď jej vydavateľ povedal, že bude nahrávať u usporiadateľa súťaže, nebola príliš nadšená. To však ešte netušila, aký osudový zvrat jej toto rozhodnutie prinesie. „Keď som prišla do štúdia, tak ma tam čakali jeho dvaja kolegovia,“ začala rozprávanie o prvom stretnutí so svojou láskou. Jej terajší partner v tej chvíli ešte nebol prítomný. „Zrazu prišiel, a keď som ho zbadala stáť vo dverách stáť, tak som si povedala: A toto je kto?! A to bol Maroš Kachút,“ so smiechom povedala. Záujem bol obojstranný a práca na hudobnom CD im priniesla dostatok času, aby sa mohli bližšie spoznať. „Nahrávanie niekedy trvá s prestávkami aj dva mesiace. Popri tom, ako sa pracuje, tak sa tiež kecá a občas sme išli na obed,“ priblížil nám Maroš ich začiatky.

Po prvých kontaktoch si začali intenzívnejšie písať. „Najprv to boli všelijaké pracovné maily a potom z toho vznikli siahodlhé debaty na internete,“ pokračoval. „Niekedy sme boli šesť hodín na chate. Tak som si v živote s nikým nepísala, ani on,“ doplnila jeho priateľka. „Nikdy predtým ani potom som to nerobil, lebo mňa v podstate chatovanie nebaví,“ prezradil producent. No keď na internete komunikovali spoločne, nedokázali sa od monitora odtrhnúť. „Všetci okolo mňa mi stále hovorili: Už sa poď najesť, poď večerať a poď spať... A ja: Nie, nie, nechajte ma! Ja musím písať,“ vykreslila nám Mária, aká bola zaujatá rozhovormi s Marošom. Takto si neraz dopisovali aj do pol štvrtej rána, aby sa na druhý deň znovu stretli v štúdiu a pokračovali.

Koniec nahrávania, začiatok vzťahu
Významný zlom nastal až po odovzdaní hotového albumu. „Asi sme si pomysleli, že už nebudeme mať dôvod byť spolu, tak sme sa dali dokopy,“ zamyslela sa silnejšia polovička dvojica. „Sedeli sme v aute, Maroško ma išiel odprevadiť na stanicu a pýtal sa ma, že čo bude ďalej...“ nadviazala jeho partnerka. „A už bolo,“ veľavravne zakončil on. To bolo začiatkom októbra pred dvomi rokmi. No obaja sa zhodujú, že si dokonale sadli a stále majú pocit, akoby spolu boli ešte len dva mesiace. Napriek tomu, že vo svojom živote už majú prvé dieťa, partnerský život si užívajú. Už pred Hugovým narodením veľa chodili na výlety a tak to aj ostalo. „To je vždy veľmi príjemné, lebo tam nemusí ani jeden z nás pracovať a máme čas len pre seba. Keď sme v Bratislave, žijeme dosť hektický život,“ poznamenal Maroš.

Obzvlášť radi spomínajú na jeden výlet do Terchovej krátko po tom, čo sa dali dohromady. „Celé leto si ani jeden z nás neopekal, preto sme sa rozhodli, že to musíme stihnúť po lete,“ preto sa vybrali až do Vrátnej doliny. Nakúpili všetko, čo bolo treba, špekáčiky, chlieb, slaninku... a dokonca aj svetre, lebo bola zima. Keď prišli do penziónu, vybaľovali a zarozprávali sa, až zrazu boli dve hodiny ráno. Páriku to však nevadilo a vyrazili do tmy hľadať ohnisko, svietiac si len mobilmi. „Oživili sme zvyšky nejakého ohňa po iných ľuďoch a do nejakej pol štvrtej sme si opekali,“ rozprával ďalej Maroš. „Ide o to, že sme obidvaja takí blázniví. Väčšinou je jeden taký bláznivejší a druhý ho krotí. To si neviem predstaviť. My sme takí, že aj v noci alebo hocikedy sme za hocijakú blbosť, a to sa mi na nás veľmi páči!“ spokojne zhodnotila plavovláska.

Rodinu presvedčili
Keďže obaja sú rovnako uletení, neuvedomujú si ani štrnásťročný vekový rozdiel. Ten však v začiatkoch znepokojoval ich rodičov. „Moji sa báli, že ešte nevie, čo chce, a že o chvíľku z toho nič nebude. Máriini zase, že ja som úplne inde, že si nesadneme. Proste, ani jedni, ani druhí si nemysleli, že je to dobrý nápad,“ podelil sa s nami o peripetie, ktoré ich postretli. Mladí však boli o svojom rozhodnutí presvedčení a nedali si to vyhovoriť. A dnes sú spokojní Čírovci aj Kachútovci.  Podobné to bolo aj s ich rozhodnutím o potomkovi. „Mnohí to brali tak, že fíha! Po troch mesiacoch ísť do dieťaťa, tak to je teda skok. Ale my sme sa na to cítili, my sme to tak chceli, plánovali a proste to tak vyšlo,“ povedala speváčka. „Dá sa k tomu pristupovať tak, že keď už je rutina vo vzťahu, tak si ľudia spravia dieťa. Ale ja si nemyslím, že keď ten vzťah nefunguje ako taký, že dieťa by to malo zachraňovať,“ zamyslel sa Maroš.

„My sme do toho išli presne naopak. Že keď bolo naše partnerstvo v rozkvete a cítili sme sa spolu úplne super, tak sme si povedali, že chceme dieťa a chceme ho spolu,“ vysvetlil nám, že keby prvého potomka začali odkladať, mohlo by sa to vliecť aj niekoľko rokov. Vyriešili to po svojom a obaja sú spokojní. „Vieme všetko stíhať a nie je to žiadne obmedzenie,“ vyjadril sa. Ich život sa, samozrejme, zmenil, no dieťa vnímajú ako nesmierne obohatenie a rozhodne chcú ďalšie. „My sme si hovorili, že musia byť minimálne tri, to už je partia,“ zasmial sa producent. A niekedy možno príde na rad aj svadba. Zatiaľ ju neplánujú a Márii sa čoraz viac páči predstava, že by na ich sobáši boli všetky ich deti.

Autor: MÁRIA ŠIDLOVÁ
Foto: archív M. Č.

- - Inzercia - -