Dnes je piatok, 16.apríl 2021, meniny má: Dana, Danica
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Svätá štvorka nie je až taká svätá...

august 21, 2012 - 14:16
Podrobnosti o svojej filmovej novinke držali jej českí tvorcovia až doteraz v tajnosti.
Foto: 

 

Možno preto, že štvorica hlavných hrdinov, ktorými sú dva spriatelené manželské páry, sa únavu zo stereotypu v intímnom manželskom živote rozhodne riešiť naozaj svojráznym spôsobom...  

Spisovateľ Michal Viewegh a režisér Jan Hřebejk sa pri spoločnom filme stretli už po druhýkrát. Ich prvá komédia Nestyda sa stretla s veľkým diváckym úspechom – len na Slovensku ju videlo vyše 100 000 divákov. O čo ide v ich najnovšej romantickej komédii Svätá štvorka?
Dva zdanlivo obyčajné manželské páry stredného veku, Máriu s Vítkom a Ditu s Ondrom, spája viac než len celoživotné priateľstvo, dvojdom v malom meste a dospievajúce deti rovnakého veku... Ondra aj Vítek, ktorí sú kolegami v zamestnaní, majú svoje ženy úprimne radi, ale zároveň obaja skryto túžia po manželke toho druhého. Len čo konečne nájdu odvahu si to priznať – a keď navyše vyjde najavo, že aj obe ženy sú na tom so svojimi citmi a túžbami podobne – je len otázkou času, kedy rokmi potlačovaná vášeň prepukne naplno. Zo začiatku sa síce zdá, že v každodennom kolotoči pracovných a rodinných starostí nie je na spoločné erotické zábavky žiadne miesto, ale keď sa vďaka šťastnej náhode štvorica ocitne na takmer opustenom ostrove v Karibiku, nikto z nich už nedokáže odolať pokušeniu, dokonca ani veriaca Mária, pre ktorú „zakázaná láska“ očividne predstavuje bolestivú osobnú dilemu... Odolá tento splnený sen miliónov manželských dvojíc nástrahám nepochopenia a ľudskej malosti? Pre tých, ktorí sú schopní vidieť svet inak než čierno-bielo, bez dogiem a predsudkov, bude Svätá štvorka filmom plným pozitívnej energie a krehkej nádeje.

V hlavných úlohách pikantnej novinky od Viewegha a Hřebejka sa predstavia Jiří Langmajer, Hynek Čermák, Viktorie Čermáková a Marika Procházková. Premiéru Svätej štvorky na Magio pláži v Bratislave si bude 18. augusta môcť zadarmo pozrieť aj široká verejnosť. Osobnú účasť prisľúbili okrem hlavných hereckých protagonistov aj autor a režisér, ktorí tak budú po prvýkrát konfrontovaní s diváckymi reakciami. V kinách sa bude hrať film od 23. augusta.  

Autor: ALENA HORVÁTHOVÁ-ČISÁRIKOVÁ
Foto: GARFIELD FILM

 

- - Inzercia - -