Dnes je štvrtok, 06.október 2022, meniny má: Natália
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

VLÁDA: Fico chce na čele Úradu pre verejné obstarávanie Zitu Táborskú

máj 23, 2012 - 13:04
Premiér Robert Fico navrhuje za predsedníčku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Zitu Táborskú. Ak vláda na dnešnom zasadnutí tento návrh schváli, o jej zvolení na vyše rok uvoľnené miesto na čele ÚVO rozhodne parlament pravdepodobne na júnovej schôdzi.
Foto: 

 


Táborská sa uchádzala o spomínaný post už vlani v lete v prvom kole výberového konania medzi 26 kandidátmi. Dostala sa ďalej do užšej trojice spolu s Michalom Maťašom a Petrom Kubovičom. Bývala vláda Ivety Radičovej výber kandidáta na šéfa ÚVO neskôr zastavila pre stratu dôvery v parlamente. Táborská pôsobila na ÚVO v rokoch 2000 až 2004 ako hlavný radca a neskôr v Slovenských elektrárňach viedla sekciu nákupu a služieb.
Premiér Robert Fico pred stretnutím s predsedom KDH Jánom Figeľom v utorok večer vyhlásil, že rešpektuje, že návrh na predsedu ÚVO má predložiť opozícia. Zároveň dodal, že nebude podporovať straníckeho kandidáta KDH a rovnako nevidí dôvod, aby jednostranne prijal návrh Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) alebo návrh zamestnávateľov. "Ak takéto meno prinesie pán Figeľ a povie, je tu dohoda so ZMOS-om a zamestnávateľmi, túto dohodu si overím a bude pravdivá, zajtra schválime návrh na voľbu predsedu Úradu pre verejné obstarávanie. Ak nie, budem musieť zobrať zodpovednosť ako predseda vlády do vlastných rúk,“ povedal pred stretnutím s predsedom KDH Fico. 

Autor: Sita
Foto: Sita/Marián Peiger

- - Inzercia - -