Dnes je utorok, 19.január 2021, meniny má: Drahomíra, Mário
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vyšetrovateľ nehody autobusu začal trestné stíhanie

jún 07, 2014 - 13:50
Vyšetrovateľ tragickej piatkovej nehody na diaľnici D1, pri ktorej zahynuli štyri študentky trnavského športového gymnázia, začal trestné stíhanie pre zločin všeobecného ohrozenia, z ktorého je podozrivý 57-ročný vodič autobusu. Po dopravnej nehode ho vyšetrovateľ zadržal a v súčasnosti s ním prebiehajú ďalšie procesné úkony. Na miesto dopravnej nehody polícia prizvala znalca z odboru dopravy, ktorý stanoví okolností a príčiny nehody. Informovala o tom trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.
Foto: 
 
Polícia zabezpečuje ďalšie dôkazy a vypočúva svedkov. "Po zadokumentovaní dopravnej nehody polícia autobus spolu s vecami detí zaistila pre ďalšie znalecké skúmanie. Veci, ktoré sa nachádzajú v batožinovom priestore autobusu, ale aj tie, ktoré policajti našli v okolí udalosti, v čo najkratšom čase vrátia rodičom detí," informovala Linkešová s tým, že polícia bude kontaktovať rodičov osobne, ale aj cez zástupcov školy. Dopravu v tomto úseku obnovili približne o 22:00. 
 
Vo fakultnej nemocnici v Trnave ostáva hospitalizovaných 19 účastníkov nehody. Ako dnes predpoludním informoval riaditeľ nemocnice Martin Tabaček, dvaja učitelia a 17 študentov je v stabilizovanom stave a po kontrolných vyšetreniach ich postupne budú prepúšťať domov. 
 
 
Autobus so študentmi Športového gymnázia Jozefa Herdu v Trnave havaroval v piatok 6. júna popoludní na diaľnici D1 v smere z Piešťan do Trnavy. Pri nehode prišli o život štyri študentky. Gymnazisti sa vracali z exkurzie na Orave. Na mieste nehody bol i minister vnútra SR Robert Kaliňák. Ako uviedol, autobus zišiel z cesty. "Podľa stôp, ktoré autobus zanechal na svahu, tak pravdepodobne sa vodič snažil dostať naspäť na cestu a na tom pomerne prudkom svahu sa prevrátil," priblížil Kaliňák možný scenár nehody.
 
Zdroj a foto: SITA

- - Inzercia - -