Dnes je sobota, 16.október 2021, meniny má: Vladimíra
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Európa pre ľudí

máj 17, 2014 - 12:46
Narodil sa v malej dedinke na okraji Sýrskej púšte, jeho domovom sa však od roku 1985 stalo Slovensko. Jeho silné ľavicové presvedčenie ho v roku 2003 priviedlo do Komunistickej strany Slovenska a vo februári 2011 ho zvolili do vedenia. Podpredseda KSS a jej kandidát vo voľbách do Európskeho parlamentu Jalal Suleiman.
Foto: 
Narodili ste sa v moslimskej krajine, ste teda moslim?
Nie, som kresťan. Dokonca môj nebohý otec bol istý čas pravoslávnym kňazom, pokým neprečítal komunistický manifest preložený z ruštiny. 
 
Slováci sú pomerne konzervatívny národ. Nebojíte sa, že ich váš pôvod odradí od toho, dať vám hlas a zvoliť vás do Európskeho parlamentu, alebo počítate s tým, že naberú odvahu ako Česi, ktorí zahlasovali za Tomia Okamuru?
(smiech) Som síce kučeravý, ale so srdcom na správnom mieste! Možno mám viac pigmentu, ale podstatné je, že som férový. Myslím si, že dobre poznám svojich spoluobčanov a verím, že pôvod či miesto narodenia pre nich vôbec nie sú podstatné.
 
 
Prečo kandidujete  práve za KSS?  Veď vaša strana nepreukazuje vysoké preferencie zaručujúce úspech. 
Isteže nie je jednoduché byť na strane vylúčených, vykorisťovaných a bežných ľudí. Byť komunistom hlásajúcim zmenu systému a v úzkom vedení KSS nie je pre otázky prežitia také jednoduché. Som tak trošku svetobežník, ktorý vďaka pomoci Slovenskej republiky dosiahol to, čo mojim rodákom nebolo umožnené. Týmto spôsobom by som chcel pomáhať, konkrétne pracujúcim, na pôde Európskeho parlamentu. 
 
Ako sa v pozícii europoslanca dá slúžiť bežným občanom?
Práve z tejto pozície sa dajú riešiť veľmi podstatné otázky. Napríklad, nie je možné, aby boli ceny tovarov a služieb takmer rovnaké vo všetkých krajinách Únie a cena práce diametrálne odlišná! Ak je zamestnávateľom napríklad nemecká firma kupujúca elektrickú energiu, plyn a suroviny za rovnaké ceny v Holandsku a na Slovensku, tak potom musí kúpiť aj pracovnú silu za takmer rovnaké ceny z týchto krajín! S našimi partnermi v EP to chceme presadiť. Ďalším príkladom je dnes už vydiskutovaná a daná na schválenie dohoda o bezcolnej únii medzi USA a EÚ! Táto zmluva je pohromou pre menšie štáty, akým je aj Slovenská republika. Práve europoslanci by mali odmietnuť túto dohodu.  EÚ je dobrým a sľubným projektom, ale bez USA a NATO. EÚ pre pracujúcich a bežných ľudí. Dnes žiaľ EÚ je podnikateľským projektom, a to musíme zmeniť. Oplatí sa o to usilovať!
 
 
Veľa ľudí je po 25 rokoch politikou znechutených. Volebná účasť je od volieb k voľbám nižšia a nižšia. Ako by ste chceli motivovať ľudí, ktorí sa obávajú, že hlas pre vašu stranu prepadne?
Na Slovensku pred každými voľbami funguje mašinéria vymývania mozgov  a formovania verejnej mienky prostredníctvom umelo vytvoreného pojmu „prepadnutý hlas“. Hlas odovzdaný komunistom nikdy nebude pomenený ani sfalšovaný!  Máte pravdu, všetky ponovembrové vlády zlyhali a priam dusili bežných občanov. Je načase, aby aj občania ich vydusili práve voľbou komunistov! Najviac nedôvery medzi všetkými profesiami má práve profesia politik. Kým politici dnes bojujú za právo na luxus, bežní ľudia bojujú len za zlepšenie sociálneho postavenia, za to, aby sa vymanili z existenčných problémov. Toto treba zmeniť! Treba navrátiť dôveru v politiku a politikov. Raz mi mladší syn hovoril, že politika je svinstvo! Moja odpoveď je, že je to pravda, ale len vtedy, keď ju robia vazali privatizérov a zbohatlíkov.
 
Čo by ste našim čitateľom odkázali pred voľbami do EP?
Odkazujem im, že treba ísť voliť. Proti ofenzíve kapitálu je potrebná naša jednota. Vďaka vašej podpore v nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu oslabíme protiľudové sily. Odmietajme spoločne EÚ monopolov, kapitálu a vojen! Poďte s nami za Európu prosperity pre ľudí práce, sociálnu spravodlivosť a demokratické práva, za mier – za socialistickú Európu! Odkazujem im, že pracujúci s nedôstojnými príjmami ako aj nezamestnaní by nemali sedieť doma, ale ísť voliť!
 
 
Viac sa dočítate v SLOVENKE!
 
Zdroj a foto: SLOVENKA
 
 
Podobné články:
 

- - Inzercia - -